Pomysł na biznes – studio tatuażu

Pomysł na biznes – studio tatuażu – kiedyś tatuaże były zarezerwowany przede wszystkim dla skazańców i osób udzielających się w gangach, dziś noszą go niemal wszyscy – nastolatkowie, celebryci, sportowcy a nawet biznesmani i księża. Jest to również świetny sposób na biznes dla osób, które mają artystyczne zdolności i kochają tworzyć. Jeśli taką osobą jesteś Ty, możesz spróbować swoich sił jako tatuażysta. Co ważne do prowadzenia takiej działalności nie jest wymagana żadna licencja ani szkolenia.

Wystarczy pasja, wizja i zdolności artystyczne. Musisz być jednak świadomy, że otwarcie profesjonalnego studia tatuażu nie jest prostym zadaniem. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby otworzyć własne studio tatuażu w Warszawie https://www.luckyseven.pl/. Jak wybrać lokal dla studia tatuażu? Jakie formalności związane z otwarciem studia tatuażu należy spełnić?

Zacznij od biznesplanu

Niezależnie czy prowadzisz własny, mały sklep internetowy, dużą korporacją czy też studia tatuażu musisz stworzyć własny biznesplan. Umiejętności doskonałego planowania pozwolą Ci już na starcie zdobyć przewagę w biznesie, dlatego zanim weźmiesz się za jego otwarcie salonu, dokładnie przemyśl strategię jego działania. Od czego zacząć?  Przede wszystkim zrób rozeznanie rynku. Sprawdź jakie konkurencyjne firmy działają w okolicy, jakie jest zainteresowanie takimi usługami a także jakie szczegółowe usługi oferują. Następnie musisz określić wizję i misję zakładu. To nie musi być zwykłe robienie tatuaży, można nadać temu głębsze sens np. stosując ekologiczne narzędzia i materiały zachęcisz do przyjścia do Ciebie ludzi zainteresowanych ochroną środowiska naturalnego. W kolejnym kroku musisz zastanowić się nad strategią komunikacyjną Twojej marki. To bardzo ważny punkt, ponieważ nawet najlepsze studio tatuażu bez odpowiedniej reklamy nie znajdzie odpowiedniej ilości klientów. Social Media kochają tatuaże, a tatuaże kochają Social Media. To właśnie media społecznościowe powinny być głównym medium komunikacji z potencjalnymi klientami. W ostatnim kroku określ swoją szczegółową ofertę oraz określ cennik usług. Studia tatuażu najczęściej rozliczają się za całodniowe sesji. Koszt takiej sesji może wynosić od 400 zł do nawet 2000 zł. W przypadku mniejszych projektów rozliczane są one indywidualnie.

Kto może założyć gabinet tatuażu?

Pomysł na biznes - studio tatuażu
Pomysł na biznes – studio tatuażu

W zasadzie każdy. Taki charakter działalności nie wymaga żadnych licencji czy też szkoleń. Nie oznacza to jednak, że nie należy się szkolić. Każdego roku, w Polsce, organizowane jest kilkadziesiąt targów, festiwali czy też konwentów związanych z tatuażami https://www.pogodna.waw.pl/od-zera-do-milionera-otwieramy-studio-tatuazu/. Warto się na nich pojawiać, żeby poznawać branżowe trendy. Oczywiście, najlepiej jeśli sam jesteś tatuażystą i otwarcie własnego salonu będzie wiązało się z wyrabianiem sobie marki. Dobrze, jeśli sam posiadasz tatuaże i jesteś realnie zainteresowany tematem. Sprzyja to nawiązywaniu kontaktów. Warto pamiętać, że klienci zazwyczaj przywiązują się do tatuażysty, także jeśli wykonasz dobrze tatuaż, a klient będzie zadowolony z usług możesz być pewien, że chętnie do Ciebie wróci.

Lokal na studio tatuażu – o czym musisz wiedzieć?

Tutaj ważna jest lokalizacja lokalu. Postaraj się, żeby dojazd do salonu tatuażu był łatwy, możliwie z parkingiem. Z drugiej strony pamiętaj, że im bliżej centrum ceny wynajmu i są wyższe i w początkowym etapie prowadzenia działalności możesz być zmuszony wynająć mniejszy lokal w gorszej lokalizacji. Pamiętaj, że sam wynajem lokalu to nie jedyny koszt, taki lokal trzeba jeszcze przystosować do użyteczności i odpowiednio wyposażyć. Stąd odradzam wynajem starego lokalu, pamiętaj, że lokal jest Twoją wizytówką.

Koszty wyposażenia salonu tatuażu

Studio tatuażu to miejsce, któremu należy nadać oryginalny, indywidualny a często nawet szalony klimat. Jedynym ograniczeniem jest tutaj Twoja wyobraźnia. Pamiętaj, że ludzie którzy korzystają z usług studia tatuażu to duże indywidualności i tego też oczekują od swojego tatuażysty. Dlatego w studiach tatuażu często spotykamy specyficzne meble, graffiti na ścianach, ciekawe dodatki. Ile kosztuje wyposażenie salonu? Rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Maszyny do tatuowania można nabyć już za kilkaset złotych, ale takim sprzętem raczej nie chcemy dziarać swoich klientów. Na profesjonalny sprzęt należy wydać co najmniej kilka tysięcy złotych. Należy również odpowiednio zadbać o oczyszczeniu maszynek do tatuażu. To ważna kwestia, na którą klienci studia tatuażu zwracają dużą uwagę.

Podejście do klientów

Bądź miły i profesjonalny. To banalne teksty, które dotyczą każdej branży, niezależnie czy jest to handel czy też są to usługi, ale ciągle jest to najskuteczniejsze. Dla wielu osób, wizyta w Twoim studiu tatuażu może być pierwszą w życiu. Wiąże się to ze sporym stresem, emocjami i niepewnością. Warto, więc żebyś przeprowadził klienta w taki sposób, żeby czuł się pewny i nie odczuwał lęku. Oczywiście to twoje prace świadczą o poziomie umiejętności, ale nikt nie lubi przebywać w obecności gburów czy też ignorantów. Daj się polubić a możesz być pewien, że klienci będą do Ciebie wracać.