Złoto jako główny kolor na przyjęciu weselnym

Złoto jako główny kolor na przyjęciu weselnym – podczas planowania ślubu i wesela warto poszukiwać nowoczesnych rozwiązań. Wybierając suknię ślubną, garnitur, dodatki, a także elementy takie jak kwiaty i obrusy, należy wcześniej ustalić kolor przewodni dla tego wydarzenia. W ostatnich miesiącach prawdziwą furorę zrobiło złoto. Okazało się, że doskonale sprawdza się ono jako motyw główny podczas uroczystości tego typu. Kolor ten jest jednocześnie bardzo strojny i minimalistyczny. Stanowi on doskonałe połączenie elegancji i ekstrawagancji, dzięki czemu goście mają okazję zauważyć, jak wiele energii Państwo Młodzi włożyli w organizację tego przedsięwzięcia.

Pamiętajmy, że dzień ślubu jest jednym z najważniejszych w całym życiu. Dlatego też należy uczynić wszystko, aby był on wyjątkowy pod każdym względem. Styliści nawołują, aby czerpać inspirację z organizowanych każdego roku targów ślubnych oraz gali mody ślubnej, ale nie zapominać o wplataniu swoich indywidualnych pomysłów w najmodniejsze koncepcje. Chodzi o to, aby w maksymalny sposób spersonalizować ceremonię i wesele.

Ceremonia ślubna i wesele w złotej odsłonie

Złoto jako główny kolor na przyjęciu weselnym
Złoto jako główny kolor na przyjęciu weselnym

Wystarczy wyobrazić sobie Pannę Młodą w długiej, koronkowej sukni ślubnej w stylu boho oraz złotych butach, aby zrozumieć, jak bardzo ten kolor pasuje do takich stylizacji. Jeśli dołożymy bukiet kwiatów w pastelowych odcieniach, w które zostały wplecione złote wstążki, a głowę kobiety ozdobimy spinkami o tej barwie, to możemy być pewni, że kreacja ta zapewni piorunujący efekt. Pan Młody może pokusić się o złote spinki do mankietów, złotą muszkę lub krawat z detalami w tym kolorze. Decydując się na takie dodatki, najlepiej jest postawić na klasyczny granatowy garnitur. Wówczas wszystko będzie prezentowało się nad wyraz elegancko. Tak wystrojeni Państwo Młodzi będą wyglądali niczym para królewska w czasie bajkowego ślubu. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas organizowania wesela?

Suknie ślubne i garnitury to nie wszystko, warto pochylić się również nad kwestią udekorowania stołów, krzeseł oraz stylizacjami druhen. Białe śluby to klasyka, ale obecnie większą rzeszę zwolenników mają te nieco bardziej barwne. Złote wesela najlepiej sprawdzają się latem, kiedy dni są słoneczne, niebo cudownie błękitne, a roślinność soczyście zielona. Wówczas wszelkie błyszczące elementy są zachwycające. Spektakularny efekt można osiągnąć dzięki takim błahostkom jak złote serwetki, połyskujące wykończenie obrusów, pojedyncze kwiaty pomalowane złotym sprejem lub użycie kieliszków do wina osadzonych na złotej nóżce.

Jeśli wesele jest organizowane w sali, również można posłużyć się złotymi ozdobami. Należy jednak pamiętać, że wówczas musi być ich odpowiednio mniej, aby nie spowodować zbyt ciężkiego klimatu. Przyjęcia mające miejsce na zewnątrz są o tyle bezpieczniejszym wyjściem, że trudno tam z czymkolwiek przesadzić. Wszystko bowiem rozmywa się pośród przestrzeni  otaczającej gości. W pomieszczeniach ograniczają nas ściany, a więc trzeba uważać, aby złote dodatni nie stały się główną atrakcją wieczoru. Dobrym rozwiązaniem jest przelatanie ich z jasnym różem i bielą. Jeśli ich udział we wszystkich dekoracjach będzie wynosił około 10%, to z pewnością efekt okaże się wysoce zadowalający.

Białe suknie ślubne i złote sukienki dla druhen

Suknie ślubne w kolorze bieli to nieśmiertelna klasyka. Choć w świecie mody co roku pojawiają się drobne innowacje w kontekście barw tychże kreacji, to biały wciąż cieszy się największą popularnością. Większość Panien Młodych unika eksperymentów w obrębie własnej stylizacji, wychodząc ze słusznego założenia, że tradycyjne rozwiązania zawsze prezentują się doskonale. Wiele kobiet woli wprowadzać nowości w strojach druhen. W ubiegłym roku dość częstą praktyką  było ubieranie ich w błyszczące, złote sukienki o strukturze przypominającej brokat. Najchętniej wybieranymi fasonami były te osadzone na ramiączkach i sięgające do kostek, a także te o nieco  bardziej klasycznym kroju dopasowanym w górnej części i rozkloszowanej spódnicy kończącej się niewiele ponad linią kolan.

Wybór takich stylizacji dla druhen sprawia, że wesele zyskuje niemalże hollywoodzki klimat. Takie przyjęcia dla gości można po wielokroć zaobserwować w najsłynniejszych amerykańskich komediach romantycznych. Choć w Polsce takie wybory są kojarzone w pewną formą innowacji, a nawet ekstrawagancji, to w rzeczywistości są one wciąż dość skromną propozycją, gdzie ogromne znaczenie ma zachowanie równowagi pomiędzy poszczególnymi dodatkami.

Złoto jako motyw przewodni wesela wcale nie oznacza przepychu i przesady. Przeciwnie, jeśli zostanie ono zaaranżowane w odpowiedni sposób, to wesele zyska wręcz minimalistyczny i niezwykle romantyczny klimat. Jako elementy mające na celu zrównoważenie złota, najlepiej wykorzystać biel sukni ślubnej, granatowy garnitur i pastelowe dodatki. Jeśli przyjęcie odbywa się na zewnątrz, warto skupić się na wybraniu uroczej i cichej okolicy. W przypadku wesel organizowanych w sali należy zadbać o nieskazitelną biel ścian. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przestronne.

Author: jsfedu12