Czy prowadzenie warsztatu samochodowego jest jeszcze opłacalne?

Czy prowadzenie warsztatu samochodowego jest jeszcze opłacalne? Wydawać by się mogło, że w dobie Internetu zawody, które nie są ściśle związane z rozwojem technologicznym czy też z social media są praktycznie skazane na niepowodzenie i szybkie zamknięcie się biznesu. Choć wobec części profesji taka perspektywa niestety sprawdza się tak wobec biznesu jakim jest warsztat samochodowy nie ma właściwie nic wspólnego. Warto zatem wiedzieć na czym polega prowadzenie własnego warsztatu samochodowego oraz dlaczego to wciąż tak opłacalny biznes.

Na czym polega prowadzenie warsztatu samochodowego?

Choć dla niektórych osób prowadzenie własnego warsztatu samochodowego może wydawać się na pozór proste tak warto zdawać sobie sprawę, iż by osiągnąć sukces w tej profesji należy znać się na tym co się robi. Sam warsztat samochodowy to nic innego jak miejsce świadczenia usług naprawy, konserwacji czy też wymiany uszkodzonych lub źle działających części różnego rodzaju pojazdów. To właśnie dzięki warsztatom samochodowym możliwe jest naprawienie lub usprawnienie działania swojego samochodu, dzięki czemu nie ma konieczności kupowania od razu nowego auta. Jednak by prowadzić warsztat samochodowy należy znać się na swoim fachu lub przynajmniej umieć zarządzać zespołem osób, który zna się na naprawach oraz konserwacji pojazdów jak i na tworzeniu i podtrzymywaniu relacji z klientami. Z pozoru jest to biznes jak każdy inny, jednak na mechanikach i osobach pracujących w takim warsztacie spoczywa odpowiedzialność jaką jest dobrze przygotowane do dalszego działania auto.

Zobacz również:

Z jakich usług można skorzystać w warsztacie samochodowym?

W warsztacie samochód w ogólnym ujęciu można skorzystać z szeroko rozumianych usług można skorzystać z naprawy oraz renowacji swojego pojazdu. Są to jednak ogólne pojęcia, pod którymi kryją się następujące działania:

  • naprawa uszkodzonych lub źle działających części samochodu – mowa tutaj przede wszystkim o wymianie opon w kołach samochodów, wymianie płynów w pojeździe, naprawę źle działającego oświetlenia czy też innych istotnych elementów zarówno nadwozia jak i podwozia;
  • weryfikacja stanu technicznego pojazdu – w dedykowanych warsztatach samochodowych istnieje możliwość zweryfikowania stanu technicznego pojazdu tj. stwierdzenie, czy wybrany pojazd nadaje się do dalszego użytkowania i na jak długo bądź też naprawę uszkodzonych części pojazdu lub ich wymianę;
  • renowacja pojazdu – mowa tutaj przede wszystkim o odnowieniu wyglądu zewnętrznego pojazdu tj. farba, obicia tapicerek czy też inne udogodnienia jak instalacja klimatyzacji, elektrycznie otwieranych szyb itp.

Na podstawie powyższych argumentów można śmiało stwierdzić, iż prowadzenie biznesu jakim jest warsztat samochodowy jest jak najbardziej opłacalne. Dzięki temu można w prosty sposób zarabiać spore pieniądze przy jednoczesnym oddawaniu się swojej pasji. Dodatkowo taki biznes jest jak najbardziej mile widziany na rynku ze względu na poszukiwanie przez klientów specjalistów i praktyków w swojej dziedzinie.

Czy prowadzenie własnego warsztatu samochodowego jest opłacalne?

Czy prowadzenie warsztatu samochodowego jest jeszcze opłacalne?
Czy prowadzenie warsztatu samochodowego jest jeszcze opłacalne?

Pomimo wielu korzyści płynących z kontynuowania i prowadzenia tego typu profesji jaką jest własny warsztat samochodowy niektóre osoby mogą wciąż podawać w wątpliwość zasadność otwarcia takiego biznesu. Warto zatem wiedzieć jakie zalety wiążą się z prowadzeniem własnego warsztatu samochodowego i tam samym dowiedzieć się czy oraz dlaczego warsztat samochodowy jest tak opłacalny. Po pierwsze warto zdawać sobie sprawę, iż w takiej branży jaką jest warsztat samochodowy poszukiwani są fachowcy, którzy znają się na tym co robią. W obecnych czasach znalezienie odpowiednio wykwalifikowanej osoby, która będzie potrafiła skutecznie naprawić lub odnowić wygląd auta nie należy do prostych zadań. Jednak obecnie klienci właśnie poszukują profesjonalistów, którzy wiedzą w jaki sposób szybko i skutecznie naprawić auto by kierowca wraz ze współpasażerami mógł dalej cieszyć się podróżą. Drugim argumentem przemawiającym za otwarciem i prowadzeniem warsztatu samochodowego jest jego dochodowość (względy finansowe). Dobry mechanik, który potrafi naprawić możliwie jak najwięcej typów pojazdów jest w stanie zarobić netto ok. 5000-10.000 złotych miesięcznie. Jedynym mankamentem w tym wypadku mogą być koszty związane z prowadzeniem tego rodzaju działalności. Mowa tutaj o kwotach rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych kosztów, na które wliczają się koszt wynajmu powierzchni tj. budynku, gdzie jest warsztat czy też wypłaty pracowników. Jednak w porównaniu z zarobkami jakie można osiągać zyski są znacznie większe od kosztów prowadzenia warsztatu samochodowego.

Innym argumentem, który wydaje się być najważniejszy jest fakt, iż warsztat samochodowy to biznes, który będzie potrzebny praktycznie zawsze i w wielu sytuacjach życiowych. Coraz więcej osób posiada swoje auta, którym co jakiś czas należy zrobić przegląd oraz dokonać wszelkich niezbędnych napraw. To jedynie utwierdza w przekonaniu, iż w coraz bardziej możliwym społeczeństwie, gdzie niemal każdy chce posiadać własne auto warsztat samochodowy może być jednym z najlepszych pomysłów na własny biznes. Na podstawie tych argumentów można śmiało stwierdzić, że warsztat samochodowy to jak najbardziej opłacalne i dochodowe źródło utrzymania.

 

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl

Author: jsfedu