Powiększanie ust – co warto wiedzieć?

Powiększanie ust – co warto wiedzieć? Kanon urody nieustannie się zmienia. Obecnie najbardziej pożądane są piękne, kształtne usta, które są marzeniem wielu kobiet (oraz mężczyzn), a zabiegi ich powiększania są obecnie jednymi z najczęściej wykonywanych usług w gabinetach medycyny estetycznej. Odpowiednio wybrany gabinet pozwoli nadać im naturalny i symetryczny kształt, a także pozwoli cieszyć się efektami nawet do roku. Co warto wiedzieć przed umówieniem się na swoje pierwsze powiększanie ust?

Jak powiększa się usta?

Zabieg powiększania ust polega na wstrzyknięciu w wargi ampułek zawierających kwas hialuronowy, który jest całkowicie przyjazny człowiekowi, z uwagi na to, że występuje naturalnie w naszych organizmach. Z wiekiem jego stężenie maleje, co jest przyczyną utraty jędrności skóry, w tym „zapadania się” ust. 

Za pomocą kwasu hialuronowego można zdziałać cuda, można między innymi:

  • powiększyć usta,
  • wyrównać asymetrię,
  • unieść kąciki,
  • wywinąć usta,
  • przywrócić lub stworzyć odpowiednie proporcje między wargami.
Powiększanie ust - co warto wiedzieć?
Powiększanie ust – co warto wiedzieć?

Zabieg jest nieinwazyjny i przeprowadza się go praktycznie w każdej klinice medycyny estetycznej oraz większości gabinetów kosmetycznych (jednak bezpieczniej będzie wybrać sprawdzoną klinikę). Zabieg ten może wykonywać każdy, kto ukończył odpowiedni kurs, nie tylko lekarz medycyny estetycznej. Nie wszystkie kursy są 

Jeśli chcemy mieć pewność, że efekt będzie naturalny i zadowalający, warto wybrać sprawdzone miejsce z przeszkolonymi specjalistami. Pamiętajmy, że efekty zabiegu będą widoczne od 6 miesięcy do roku ( w zależności od wybranego preparatu), dlatego lepiej upewnić się, że wybieramy dobre miejsce. Odwracanie skutków źle wykonanego zabiegu jest o wiele bardziej kosztowne i czasochłonne, niż wykonanie go właściwie za pierwszym razem. Na rynku można znaleźć wiele osób, które nazywają się specjalistami, ale mają z nimi niewiele wspólnego. Jest to zabieg, którego efekty będą widoczne w każdej sytuacji, a ewentualne błędy bardzo ciężko ukryć. 

Dobry specjalista odpowiednio wstrzyknie kwas, ale także wymasuje usta, by nie powstały grudki, których trudno się pozbyć. Dobierze również odpowiednią ilość preparatu i wstrzyknie go w odpowiednie miejsca, tak, by efekt był naturalny, a nie karykaturalny. Chyba każdy z nas widział już ofiary źle wykonanego zabiegu powiększania ust, które Wiele pacjentek, które wybrały słabego specjalistę szuka lekarzy, którzy pomogą im pozbyć się szpecących efektów. 

Przed rozpoczęciem procedury powiększania ust osoba wykonująca zabieg powinna przeprowadzić krótki wywiad i zapytać o ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu (więcej o nich poniżej), oraz o to, jaki efekt pacjentka / pacjent chce uzyskać. 

Sam zabieg trwa około 10 – 15 minut, ból jest praktycznie nieodczuwalny z uwagi na zastosowanie miejscowego znieczulenia. Igły stosowane do ostrzykiwania ust są cieniutkie, co również wpływa na większy komfort zabiegu. Po samym zabiegu mogą być jednak delikatnie obolałe i opuchnięte. Możliwe są lekkie krwiaki i siniaki. Nie trzeba się jednak nimi przejmować, znikną w ciągu maksymalnie kilku, kilkunastu dni. 

Usta po zabiegu nie wymagają specjalnej pielęgnacji, zaleca się jedynie picie większej ilości wody, niż zazwyczaj, a także unikanie nadmiernego i nienaturalnego rozciągania ust. Można również ograniczyć używanie kolorowych szminek na czas gojenia się. Może pomóc nawilżanie warg pomadką zawierającą naturalne oleje, np. olej kokosowy.

Jaka jest cena zabiegu?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź, ponieważ cena zależy od kilku czynników, takich jak miejsce wykonania zabiegu, to, ile ml kwasu chcemy wstrzyknąć, czy jaki efekt chcemy osiągnąć. 

Można jednak spokojnie założyć, że ceny wahają się od około 800 złotych do nawet 2500 złotych za wizytę. Do ofert za 400 czy 600 złotych należy podchodzić z wielką ostrożnością. Tak niska cena może (i zazwyczaj świadczy) o niskiej jakości proponowanych usług. 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu powiększania ust

Mimo tego, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, tak jak w przypadku innych zabiegów, istnieją przeciwwskazania do jego zastosowania. Należą do nich:

  • ciąża,
  • depresja,
  • karmienie piersią,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • izotretnoina (można zdecydować się na powiększenie ust dopiero 6 miesięcy po zakończeniu przyjmowania leku),
  • opryszczka,
  • choroby nowotworowe,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • antybiotykoterapia,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • immunoterapia,
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew.

Efekty zabiegu

Kiedy zabieg został już wykonany, a wszelkie siniaki i opuchlizna schodzą, pacjentki często zastanawiają się nad tym, jak długo efekt będzie się utrzymywał. Z uwagi na to, że kwas hialuronowy stopniowo wchłania się do naszego organizmu, powiększanie ust jest niestety zabiegiem, który trzeba wykonywać regularnie, jeśli efekty mają się utrzymać. Dobra wiadomość jest taka, że już po kilku wizytach kwas zaczyna się wchłaniać coraz dłużej, dlatego wizyty mogą być rzadsze. Jednak przyjmuje się, że najlepiej powtarzać zabieg co około 6 miesięcy (istnieją jednak preparaty z kwasem, które pozwalają na cieszenie się idealnymi ustami nawet do roku). 

Author: jsfedu