Eventy firmowe – więcej niż rozrywka!

Eventy firmowe – więcej niż rozrywka! Na dobre funkcjonowanie firmy wpływa wiele czynników. Podstawową wartością, zapewniającą sukces w branży jest kapitał ludzki przedsiębiorstwa. Aby pracownicy byli produktywni i zmotywowani należy zadbać o ich work-life balance, czas na odpoczynek od pracy i atmosferę w zespołach. Niewątpliwym elementem budowania zgranego zespołu pracowników jest ich zintegrowanie, a temu służą eventy firmowe. To też świetne okazje do wspólnego celebrowania firmowych sukcesów, nagradzania zasłużonych pracowników i podsumowywania osiągniętych celów. Takie momenty nie tylko pozwalają pracownikom spędzić czas w doskonałej atmosferze, ale również lepiej zidentyfikować się z marką, dla której pracują, a nawet poczuć się jej częścią. 

Integracja a budowanie zespołu!

Niewątpliwie zmotywowani pracownicy, którzy potrafią ze sobą współpracować są znacznie bardziej produktywni. Trzeba pamiętać, by ich doceniać i nagradzać, a także dbać o przyjazną atmosferę w zespołach. Wszystko po to, by pracownicy nie poddali się zawodowemu wypaleniu, lecz by maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Dobry nastrój panujący w danym miejscu, sprawia, że chce się do niego wracać, a przecież w pracy spędzamy większość każdego dnia. Kiedy organizować imprezy firmowe? Wszelkie ważne projekty, czy sezony wymagające wzmożonej aktywności zasługują na ich godne zakończenie. Doskonałym pomysłem jest również wykorzystywanie różnych świąt i wydarzeń z kalendarza do tego, by się zintegrować. Takie momenty pozwalają się lepiej poznać współpracownikom w nieco innych okolicznościach, czy nawet przełamać bariery między kierownictwem a pracownikami, co może zaowocować lepszym wzajemnym zrozumieniem. W przypadku dużych firm to także szanse na poznanie osób z innych działów, również tych, z którymi nie współpracuje się bezpośrednio.

 Ponadto warto budować w zespołach poczucie przynależności do firmy, podkreślać ich wkład na osiągane w branży sukcesy. Zorganizowanie firmowego wydarzenia, które stanie się okazją do wspólnego przeżywania sukcesów z pewnością wpłynie na ogólną atmosferę w firmie, ale również na jej prestiż. Jeśli firma docenia pracowników, również będzie docenianym pracodawcą. To zwiększa jej szanse na pozyskiwanie najlepszych fachowców w branży i budowanie stałego i solidnego zespołu, który będzie czynnikiem budującym przewagę konkurencyjną firmy.

Niezależnie od rodzaju eventu, czy jest to wystawny bankiet, uroczysta gala, czy piknik firmowy, zawsze jest momentem kiedy pracownicy mogą się nieco bardziej wyluzować. Jeśli firmowe wydarzenia są organizowane cyklicznie, stają się wręcz momentami wyczekiwanymi. Jednak, by rzeczywiście dany event dla firmy przyniósł oczekiwane efekty, powinien być dobrze zorganizowany.

Organizacja eventów firmowych

Eventy firmowe - więcej niż rozrywka!
Eventy firmowe – więcej niż rozrywka!

Wyjątkowe okazje, wymagają odpowiedniej oprawy. Ich organizacja będzie zależała od rodzaju eventu, ilości gości i celu imprezy. Jeśli chodzi o rodzaje wydarzeń, mogą to być, bankiety, gale i jubileusze, imprezy integracyjne lub promocyjne, pikniki, imprezy tematyczne, czy również otwarcie obiektów i konferencję. Niektóre imprezy będą mogły odbyć się w siedzibie firmy, inne będą wymagać wynajęcia odpowiedniej sali. Miejsce imprezy to pierwsza kwestia, o której należy zdecydować.

Organizowany event może być przeznaczony dla pracowników firmy, kontrahentów i partnerów biznesowych, a także klientów lub pod kątem potencjalnych klientów. Oczywiście istotna jest ilość spodziewanych gości, ponieważ ważne jest, by dla każdego było miejsce i by niczego gościom nie zabrakło. Takie kwestie znacząco wpływają na ich wrażenia z imprezy, a tym samym postrzeganie firmy.

Duże marki często starają się organizować eleganckie wydarzenia, nowocześnie i profesjonalnie oprawione. Jest to dla nich element strategii marketingowej, podkreśla ich prestiż i buduje wizerunek firmy. Są to zazwyczaj duże przedsięwzięcia, wymagające właściwego oświetlenia i profesjonalnego nagłośnienia, czyli po prostu wykorzystania nowoczesnych technologii. Dodatkowo niezbędny staje konferansjer i personel dbający o gości. W przypadku mniejszych przedsiębiorstw eventy dla firmy, mogą mieć nieco mniej formalny charakter. Wówczas ich organizacja staje się prostsza ale również powinna uwzględnić wszelkie udogodnienia i atrakcje dla gości, by mogli mile i długo wspominać te wydarzenie. W każdym przypadku sprawa organizacji eventu wymaga zaangażowania, kreatywności i poświęcenia czasu. Z pomocą przychodzą Agencję Eventowe, które kompleksowo zajmują się organizacją eventów dla firm.

Udany event firmowy…

Wiemy, już że niezależnie od tego, czy firma jest niewielka, czy jest międzynarodową korporacją, eventy firmowe zazwyczaj przynoszą wymierne korzyści. Muszą być natomiast dobrze zorganizowane i przemyślane. Dodatkowo dobrze jeśli w swoim scenariuszu uwzględniające konkretne atrakcje dla gości, co je znacząco uświetni. Należy zadbać o wiele szczegółów już na etapie organizacji imprezy firmowej, ale również dopilnować właściwego przebiegu wydarzenia, by przyniosło oczekiwane efekty.

Author: jsfedu