Samodzielne zabawy z robotami

Samodzielne zabawy z robotami – program edukacyjny dość późno reaguje na zmiany, które zachodzą w otoczeniu i mają ogromne znaczenie, dla naszej przyszłości. Na szczęście dynamicznie ruszyło promowanie takich zajęć jak programowanie, czy też robotyka Robot do zaprogramowania to nic strasznego. Nie wymaga ogromu wiedzy, a jedynie dobrego programu, materiałów i nieco pomysłowości. Dlatego warto zaszczepić pasję do nowoczesnych technologii w dzieciach już od najmłodszych lat i pomóc im w łatwiejszym wejściu na rynek pracy.

Roboty do programowania – jak to tak naprawdę wygląda

Większość z nas, gdy tylko pomyśli sobie o robocie, to zapewne przed oczami ma jakieś skomplikowane urządzenie, które kształtem może przypominać jakąś istotę żywą. Oczami wyobraźni widzimy masę kabelków, światełek i elementów, w których zupełnie nie możemy się połapać. Jednak jest to obraz dość przesadzony. Oczywiście istnieją dość skomplikowane konstrukcje robotów, jednak one zawsze są robione w jakimś bardzo szczególnym celu, ale przecież robot tak nie musi wyglądać.

W Internecie można znaleźć masę przykładowych zestawów do składania robotów, a także do ich programowania. Nie są to wcale tylko metalowe konstrukcje i składające się z masy małych elementów. Są to różne elementy, z których możemy zawsze ułożyć coś pomysłowego. Do zestawu zazwyczaj dołączona jest instrukcja, z której za pierwszym razem warto skorzystać. Robot do programowania właśnie z takiego zestawu może być świetnym pomysłem na prezent dla dziecka, a także nastolatka, czy nawet studenta, który dopiero zaczyna swoją przygodę z robotyką.

Złożenie i zaprogramowanie robota, przynajmniej za pierwszym razem, to praca na przynajmniej kilka godzin. Czas ten jednak bardzo szybko płynie i nigdy nie jest zmarnowany.

Dlaczego warto zarażać pasją do robotów?

Świat prężnie się rozwija i idzie do przodu w zastraszającym tempie. Trzeba za nim nadążyć i nie należy oglądać się na innych, którzy raczej aspekt własnego rozwoju pomijają, czekając na moment, w którym będzie od nich pilnie wymagane, by nabyli nowe umiejętności, jednak wtedy może być już za późno. Jeśli jesteśmy świadomi, że świat się rozwija, to warto iść do przodu razem z nim. Wiele osób obawia się automatyki i robotyki, jako zagrożenia dla miejsc pracy. Jednak może warto pomyśleć o tym, jako o szansie? Roboty do programowania mogą być szansą dla wielu, ponieważ taki podstawowy zestaw, pozwoli na zdobycie pierwszych szczebelków, na wysokiej drabinie do sukcesu.

Składnie, programowanie, naprawianie błędów, testowanie, ponowne zmienianie kolejnych elementów i tak dzień po dniu. To może być świetna zabawa, która uczy wielu pozytywnych cech. Przede wszystkim na myśl pierwsza przychodzi chyba cierpliwość. Skoro trzeba przy tym spędzić wiele godzin, a do tego po drodze na pewno spotka się co najmniej kilka problemów, to trzeba odpowiednio na wszystko reagować i na pewno niepożądany będzie stres.

Taka zabawa z robotami to także świetny rozwój umysłu. Uczymy się zarządzania czasem, planowania, rozwiązywania problemów, rozwijamy kreatywność, rozwijamy swoje zdolności techniczne i analityczne. Robot do programowania to zabawka, która może przynieść naprawdę dużo korzyści. Dlatego im wcześniej pokaże się dzieciom, jak ciekawa może być robotyka, tym lepiej dla nich.

Co można zrobić z takimi robotami?

Samodzielne zabawy z robotami
Samodzielne zabawy z robotami

Szczególnie dzieci, ciężko jest zachęcić, jeśli powie im się, że taki robot ma być zrobiony tylko po to, aby stał. Warto pokazać, do czego potem takie roboty mogą być wykorzystywane. Roboty do programowania, w zależności od tego, jak zostaną zaprogramowane, będą różnie reagować. Mogą jeździć w różne strony, mogą poruszać różnymi elementami, strzelać przedmiotami, świecić konkretną sekwencją świateł, odzywać się i walczyć. Chyba ta ostatnia czynność, będzie dla dzieci największą motywacją. Jeśli będą miały możliwość zbudowania robotów, którymi potem będą walczyć, to na pewno chętnie podejmą temat.

Tak naprawdę, to ograniczenia co do wykorzystania robotów, istnieją tylko w naszej głowie. To w zależności od naszych zdolności, od kreatywności i pomysłowości, zależy to, co robot będzie robić. Niektóre roboty walczą, inne tańczą, ale po prostu robią to, do czego zostały stworzone.

Roboty są naszą przyszłością, dlatego należy pokazywać je najmłodszym i zachęcać ich do zainteresowania tą tematyką, ponieważ to właśnie jest naszą przyszłością. Ktoś przecież musi tworzyć te wszystkie roboty i automaty, naprawiać je i razem z nimi rozwijać świat. Roboty są ogromnym ułatwieniem dla naszego codziennego życia, dlatego nie powinniśmy się ich bać, lecz raczej korzystać z tego, co nam dają.

Robot do programowania wcale nie jest takim wielkim wydatkiem, jeśli pod uwagę weźmiemy to, jak może wpłynąć na nasz rozwój i co można z nim zrobić. Warto inwestować w przedmioty, które sprawiają radość. Takie roboty coraz częściej pojawiają się w szkołach, więc może warto również, aby takiego jednego sprezentować sobie do domu? To może być świetna zabawa dla całej rodziny.

Author: jsfedu