Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny?

Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny? W ostatnim czasie w Polsce nastała prawdziwa moda na zdrową żywność. Polacy ją naprawdę pokochali. Na zmianę swoich nawyków żywieniowych cały czas decydują się nowe osoby. Ogromną popularnością cieszy się między innymi catering dietetyczny, który może być dostarczany prosto pod drzwi klientów. Jakie są atuty wynikające z zamawiania cateringu dietetycznego do domu? Na to oraz wiele innych ważnych pytań postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Czy catering dietetyczny jest tani?

Czy catering dietetyczny jest tani? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które rozważają przejście na taką dietę. Okazuje się, że w istocie naprawdę jest on tani. Wielu osobom jest ten fakt trudno zaakceptować, ponieważ dają się złapać w prawdziwą pułapkę nieracjonalnego myślenia. Chodzi o to, że gdy robimy codzienne zakupy w tak zwanej promocji, często zdarza nam się kupować ponad miarę. Jest to całkowicie oderwane od naszych realnych potrzeb. W wielu sklepach dochodzi także do sytuacji, gdy ceny są obniżane w sztuczny sposób. Cena promocyjna wiele razy jest taka sama, jak poprzednia bądź śladowo niższa. Mnóstwo napisów “promocja” ma jednak za zadanie zachęcić jak największą liczbę konsumentów do tego, aby zakupili dany produkt.

Każdy, kto uważa, że takie sytuacje go nie dotyczą, z pewnością jest w dużym błędzie. Ile razy wchodzimy do sklepu, aby zakupić tylko jedną rzecz, a opuszczaliśmy go z pełną torbą rozmaitych produktów. Nie można się oczywiście obwiniać. Takie są nieubłagane zasady marketingu, który wykorzystuje ludzką naturę. Bardzo często zdarza się, że konsumenci czytający oferty cateringów dietetycznych stwierdzają, iż jest to “za drogie”. Czy taka jest rzeczywistość? Warto sprawdzić to w bardzo łatwy sposób. Chodzi tutaj o to, aby zweryfikować, ile rzeczywiście wydajemy w tygodniu na jedzenie. W tym celu trzeba zebrać wszystkie tygodniowe paragony, a w niedzielę je policzyć. Potem tylko pomnożymy sumę przez cztery. Niejedna osoba może być zaskoczona wynikiem, który ujrzy na kalkulatorze. Ceny cateringów dietetycznych w tym porównaniu mogą okazać się o wiele tańsze.

Ogromna oszczędność czasu

Catering dietetyczny posiada również inną, niezwykle istotną zaletę. Chodzi tutaj o to, że każdego dnia jest dostarczany prosto pod nasze drzwi. Klient może zdecydować, w jakie miejsce chce mieć dowożone poszczególne posiłki. Można wskazać dowolnie wybrany adres – dom, swoją firmą lub jedno z miejsc, gdzie spotykamy się ze swoimi przyjaciółmi lub rodziną. Wystarczy odpowiednio wcześniej zaplanować plan dostaw, a trafią one zawsze w nasze ręce o odpowiedniej godzinie.

Dzień można rozpocząć od śniadania zjedzonego w domu. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pracę zaczynamy bardzo wcześnie. wówczas, po porannej kawie można skonsumować je w biurze. Wielu pracowników korporacji już dawno wybrało catering dietetyczny. Oni doskonale znają odpowiedź na pytanie “dlaczego warto wybrać catering dietetyczny?”. Nie muszą już martwić się robieniem poszczególnych posiłków, ponieważ wszystkie trafiają prosto pod ich drzwi.

Zakupy marnują mnóstwo czasu – rozwiązaniem jest catering dietetyczny!

Oszczędność czasu przy cateringu dietetycznym jest naprawdę niesamowicie duża. Wiele osób ma również ten problem, że w poniedziałek okazuje się, iż w niedzielę była niedziela niehandlowa, a w lodówce są pustki. Wówczas trzeba biec do sklepu, aby kupić cokolwiek na śniadanie. Ile razy zdarza się, że gdy jesteśmy wykończeni po pracy i mówimy “jeszcze trzeba tylko zrobić zakupy”. Niestety, pod pojęciem “tylko zakupy” możemy stracić nawet dwie godziny. Poszukiwanie produktów między regałami zajmuje mnóstwo czasu. Do tego dochodzi jeszcze stanie w kolejce do kasy i powrót do domu. To wszystko zabiera ogromną ilość czasu.

Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny?
Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny?

Po zrobieniu zakupów można oczywiście odpocząć. Prawie, ponieważ obiad, kolacja ani śniadanie same się nie robią. Zamiast odpocząć i zrobić coś dla siebie, musimy również coś ugotować. Codzienne przebywanie w kuchni przez kilka godzin może okazać się bardzo męczące i spowodować, że przez cały tydzień będziemy jedli zupy z proszku lub “makarony z sosem”. Przy odpowiadaniu na pytanie: “dlaczego warto wybrać catering dietetyczny”, trzeba też zastanowić się, ile czasu tracimy na robieniu codziennych zakupów oraz przygotowywaniu posiłku. Do wyniku trzeba też dodać jeden element. Chodzi tutaj o to, ile z zakupionej przez nas żywności, trafia w późniejszym czasie do śmietnika. Dane Komisji Europejskiej wskazują, że rocznie w krajach Unii marnowane jest około 90 milionów ton jedzenia. W samej Polsce wynik ten wynosi około 9 milionów ton. Przeszło 40 procent jedzenia jest wyrzucane ze względu na upłynięcie terminu przydatności do spożycia. Jest to oczywiście związane z tym, iż kupujemy ponad miarę, a potem nie jesteśmy w stanie tego wszystkiego zjeść.

Zawsze gdy wyrzucamy jedzenie, jednocześnie wyrzucamy również swoje własne pieniądze. Wyrzucenie posiłku, który zrobiliśmy dwa dni wcześniej, marnujemy czas i pieniądze, które zostały poświęcone na jego przygotowanie. Gdy wybierzemy catering dietetyczny, otrzymamy gotowe posiłki zapakowane w jednorazowe pojemniki.

Author: jsfedu