Gdzie sprawdzić pensjonat, aby uniknąć przykrych niespodzianek?

Gdzie sprawdzić pensjonat, aby uniknąć przykrych niespodzianek? Udało się, znaleźliśmy bardzo korzystną ofertę noclegu w pensjonacie. To pełnia szczęścia, szczególnie w obleganych terminach. Jednak zanim wpłacimy zaliczkę, warto sprawdzić pensjonat. Dlaczego? Powodów jest wiele. Może okazać się, że po wpłaceniu zaliczki wszelki słuch po ogłoszeniu zaginie, ponieważ oferta była fałszywa. Może też zdarzyć się, że właściciel jest meczący i wymagający, lub standard pensjonatu nie do końca zgadza się z opisem. To tylko niektóre z powodów, dlatego warto wcześniej upewnić się, że wybraliśmy właściwe miejsce na spędzenie urlopu.

Urząd Miasta lub Urząd Gminy

Aby sprawdzić, czy pensjonat swoją działalność prowadzi legalnie, najlepiej zadzwonić do Urzędu Miasta bądź Urzędu Gminy. To tam, w Wydziale Turystyki urzędnicy udzielą nam odpowiedzi na pytanie, czy pensjonat jest zarejestrowana placówką, a co za tym idzie, czy naprawdę istnieje. Ta prosta czynność uchroni nas przed wpłatą zaliczki na konto oszustów. 

Mapy google

Gdzie sprawdzić pensjonat, aby uniknąć przykrych niespodzianek?
Gdzie sprawdzić pensjonat, aby uniknąć przykrych niespodzianek?

Kolejną opcją sprawdzenia, czy po opłaceniu urlopu i przyjeździe na miejsce, nie znajdziemy się w szczerym polu, jest sprawdzenie adresu w mapach google. Jeśli pensjonat w ogłoszeniu szczyci się wieloletnim doświadczeniem i setkami zadowolonych klientów, z pewnością nie powstał wczoraj. Tak więc wpisujemy adres, lub nazwę w mapy google i wszystko staje się oczywiste. Przede wszystkim możemy sprawdzić, że taki adres naprawdę istnieje. Następnie z pewnością na monitorze lub w telefonie pojawią nam się opinie i zdjęcia dotychczasowych użytkowników, czyli kolejne potwierdzenie autentyczności miejsca. Na koniec możemy “żółtego ludzika”, który znajduje się w prawym dolnym rogu mapy przesunąć dokładnie na zaznaczony obiekt i zobaczyć rzeczywiste zbliżenie budynku i okolicy. Jeśli pokrywa się ze zdjęciami placówki znalezionymi w internecie, oraz spełnia nasze oczekiwania, możemy wpłacać zaliczkę.

Portale turystyczne, w których znaleźliśmy ofertę

Sprawdzenie standardu pensjonatu może okazać się nieco trudniejsze, niż sprawdzenie jego legalności. Jednak warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, czytając opis. Jeśli znaleźliśmy pensjonat 200 metrów od morza w cenie 20 zł za osobę w szczycie sezonu, już od razu możemy być pewni, że coś tu nie gra, ponieważ jest zdecydowanie za tanio. Analogicznie powinny wzbudzić naszą czujność skąpe opisy, brak zdjęć placówki, brak podanego adresu, numeru telefonu, oraz imienia i nazwiska osoby wystawiającej ogłoszenie. Z reguły portale turystyczne umieszczają sprawdzone oferty, jednak znajdując ogłoszenie w internecie, warto zwrócić uwagę na to, czy aby wszystkie niezbędne informacje są ujęte w ogłoszeniu. Co jeszcze możemy zrobić? Zwyczajnie zadzwonić pod podany numer telefonu, porozmawiać i uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Opinie w internecie

Internet jest skarbnicą wiedzy, więc dlaczego z niej nie skorzystać? Wpisując nazwę pensjonatu, miejscowość i słowo “opinie” z pewnością znajdziemy mnóstwo wpisów zarówno szczęśliwych, jak i mniej zadowolonych osób korzystających z tego miejsca wcześniej. Pamiętajmy, że zawsze znajdzie się jakiś malkontent, więc jeśli placówka na 100 pozytywnych opinii, a tylko 2 negatywne, z pewnością nie warto się nimi przejmować. Zwróćmy również uwagę na treść opinii, ponieważ może okazać się, że to, co braliśmy za pewnik, takie pewne w tym przypadku nie jest. Przykładowo możemy domniemywać, że dostępne jest spore miejsce rekreacyjne przed pensjonatem na zrobienie grilla, a na miejscu okazuje się, że to raptem kawałek wybetonowanego parkingu. Warto zwrócić również uwagę na to, czy pensjonat posiada własną stronę internetową. To tam znajdziemy opisy, zdjęcia i informacje o zasadach panujących w pensjonacie. Będzie to również swoiste potwierdzenie, że pensjonat faktycznie istnieje.

Konto na portalu społecznościowym

Każdy szanujący pensjonat powinien mieć konto na portalu społecznościowym. To tam umieszcza zdjęcia apartamentów, otaczającego terenu, oraz informacje o aktualnie obowiązujących zasadach i promocjach. Często zdarzają się również fotorelacje z imprez, lub opis atrakcji, lub pobliskich ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Na koncie społecznościowym można dodawać komentarze, więc poświećmy chwilkę i je przeczytajmy. Te komentarze to pytania, oraz odpowiedzi właścicieli. Jeśli właściciel chętnie udziela wyjaśnień, a pod postami widnieje mnóstwo pozytywnych wpisów, na pewno obiekt wart jest zainteresowania.

Znajomi i rodzina

Pensjonat z polecenia znajomych, lub rodziny to najlepsze, co może nas spotkać w wakacje. Ktoś bliski, kto korzystał już z usług placówki i zachwala ją pod każdym względem, z pewnością jest osobą wiarygodną. Warto dłużej porozmawiać o kwaterze. Nie bójmy się zapytać o to, czy właściciele są wyrozumiali, jeśli jedziemy na wakacje z dziećmi, oraz o rzeczywisty standard ośrodka. Można również zadać pytanie o faktyczną odległość od atrakcji turystycznych, morza, czy gór.  Wszystkie informacje przekazane przez bliskich z pewnością będą rzetelne i jeśli są pozytywne, nie ma ryzyka, że trafimy w miejsce, które już na początku urlopu popsuje nam humor.

Author: jsfedu