Sztuczne kwiaty – dlaczego warto, gdzie je kupować i co trzeba o nich wiedzieć?

Sztuczne kwiaty – dlaczego warto, gdzie je kupować i co trzeba o nich wiedzieć? Sztuczne kwiaty są czymś, po sięga się coraz chętniej. Nawet jeśli jeszcze kilkanaście lat temu uważane były za jedną z najbardziej kiczowatych rzeczy z lat 80. i 90., dziś przeżywają drugą młodość, a każda hurtownia kwiatów sztucznych cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Może to wynikać ze zmiany upodobań aranżacyjnych, ale też – co bardziej prawdopodobne – z technologii, która obecnie sprawia, że są niemal doskonałą imitacją swoich naturalnych alternatyw. Dlaczego warto po nie sięgnąć, a czemu raczej od nich stronić? Gdzie można je kupić? Odpowiedzi na te, ale i na inne pytania szukajcie w naszym artykule.

Przegląd głównych zalet i wad kwiatów sztucznych

Sztuczne kwiaty - dlaczego warto, gdzie je kupować i co trzeba o nich wiedzieć?
Sztuczne kwiaty – dlaczego warto, gdzie je kupować i co trzeba o nich wiedzieć?

Większość wad sztucznych kwiatów, od których zaczniemy nasz artykuł, wynika przede wszystkim z podejścia konsumenckiego. Większość osób wciąż uważa je za dość tandetne, a wiele nie widzi sensu w inwestowaniu w coś zaledwie imitującego naturę i choć wszystko to zależy od naszego indywidualnego podejścia, obiektywnie można stwierdzić, że imitacja ta osiągnęła formę niemal doskonałą i ciężką do rozróżnienia (w stosunku do pierwowzoru). Prawdą jest jednak, że kwiaty sztuczne nie wydzielają specyficznego zapachu natury – są też inne w dotyku. Mimo jednak tych kilku, wydawałoby się, że mało istotnych, wad sztuczne kwiaty cieszą się niesłabnącą popularnością. Wynika to przede wszystkim z tego, że:

  • są przyjazne alergikom – kwiaty sztuczne docenią przede wszystkim osoby zmagające się z nieżytem nosa, uczulone na pyłki. Przez swoją alergię po prostu nie mogą się one cieszyć kwiatami w ich naturalnej formie. Sztuczna ich alternatywa pozwoli im wykorzystać kwiatowe motywy w aranżacji pomieszczeń, bez obawy o stan zdrowia i nasilenie się objawów alergii;
  • nie wymagają zbytniej troski – jeżeli jesteśmy osobami, które non stop przebywają poza domem i nie mają czasu zajmować się roślinami (podlewać je, wymieniać im ziemię czy zapewniać dostęp do słońca), zdecydowanie powinniśmy postawić na kwiaty sztuczne. Nie wymagają one żadnej pielęgnacji – poza oczywiście ścieraniem kurzu, który jest w stanie się na nich gromadzić;
  • potrafią sprostać nawet najcięższym warunkom – podczas gdy kwiaty naturalne wymagają odpowiednich warunków do życia, w tym właściwego dostępu do promieni słonecznych i odpowiedniego stopnia wilgotności, te sztuczne radzą sobie w absolutnie każdych warunkach. Nie ma więc problemu, by postawić je w łazience (gdzie wilgoć jest czymś stałym) czy w wiecznie ciemnym biurze;
  • zachowują stałą formę – sztuczny kwiat po latach przebywania w naszym domu będzie miał dokładnie taką formę, jak w chwili zakupu – nie rozrośnie się, ani też nie uschnie i nie straci na swojej atrakcyjności. Może być więc traktowany niczym mebel na długie lata i inwestycja na przyszłość;
  • pozwalają nam pokusić się o coś ekstrawaganckiego – tropikalne drzewo na środku salonu? A może egzotyczna roślina w łazience? W naturalnej formie w tych miejscach nie byłyby w stanie przetrwać. Dzięki “sztuczności” stają się jednak wizją jak najbardziej rzeczywistą i możliwą do zaimplementowania w każdym domu.

Gdzie kupić sztuczne kwiaty?

Miejsc, w których można zaopatrzyć się w sztuczne kwiaty jest w tym momencie całe mnóstwo. Tym najbardziej dostępnym są polskie sklepy wielkopowierzchniowe – nie tylko te o charakterze ogrodniczo-budowlanym, ale i ogólnospożywczym (koniecznie z działem przeznaczonym właśnie wystrojowi wnętrz). Ich zaletą jest możliwość zakupu kwiatów w czasie codziennych zakupów – wybór jest jednak bardzo niewielki. Zdecydowanie większym prezentują ogrodnicze sklepy specjalistyczne i choć w większości sprzedają one kwiaty naturalne, te sztuczne również znajdują się w ofercie wielu z nich. Zdecydowanie najlepszym miejscem na znalezienie kwiatów z tworzywa sztucznego zgodnych z naszymi potrzebami jest hurtownia kwiatów sztucznych – prezentuje ona zdecydowanie najszerszy asortyment, a niejednokrotnie daje nam też możliwość stworzenia własnej kompozycji. To właśnie ona stanowi miejsce najchętniej wybierane, a pod wieloma względami praktycznie bezkonkurencyjne.

Hurtownia kwiatów sztucznych – czy jest stworzona wyłącznie dla firm?

Choć z samej swojej nazwy hurtownia kwiatów sztucznych może sugerować, że jest przeznaczona wyłącznie do sprzedaży hurtowej i do użytku firm ściśle związanych z ogrodnictwem czy aranżacją wnętrz, tak naprawdę często można robić w niej zakupy również jako klient indywidualny. Nie zniechęcajmy się więc samą nazwą i zawsze dowiadujemy się u konkretnej hurtowni, czy oferuje sprzedaż detaliczną.

Podsumowanie

Nie bez przyczyny hurtownie kwiatów sztucznych są współcześnie wręcz oblegane przez osoby aranżujące pomieszczenia we własnych domach czy mieszkaniach. Kwiaty sztuczne powróciły na salony, w jeszcze lepszej, bo bliższej ich naturalnym odpowiednikiem formie. Jeżeli i my chcemy nadać naszym pomieszczeniom zieleni, ale nie mamy czasu, ochoty czy możliwości dbania o prawdziwe rośliny, nie wahajmy się postawić na te stworzone z tworzywa sztucznego. Z pewnością doskonale uzupełnią one nasze wnętrza.

Author: jsfedu