Jak pozyskać pieniądze na plac zabaw w przedszkolu?

Jak pozyskać pieniądze na plac zabaw w przedszkolu? Budując plac zabaw, warto zdać sobie sprawę, że będziesz potrzebował pieniędzy nie tylko na sprzęt. Twój budżet powinien również uwzględniać nawierzchnię, instalację, konserwację i inne. Wysokość ceny może szybko eskalować. Miej pewność, że dajesz dzieciom niesamowite, integracyjne i zabawne miejsce do zabawy, z którego będą mogły czerpać wspomnienia przez całe życie.

Wspaniałe pomysły

Istnieją dziesiątki pomysłów na pozyskanie funduszy na szkolny plac zabaw, które mogą sprawić, że pieniądze popłyną do Twojej kasy. Twój projekt placu zabaw może zasługiwać na bardziej unikalne podejście. Kreatywne pomysły zazwyczaj zyskują większą popularność i przyciągają więcej uwagi. Kiedy poświęcamy czas na wymyślenie innego rodzaju zbiórki pieniędzy, łatwiej jest przyciągnąć ludzi, co może oznaczać lepszą frekwencję i lepsze wyniki. Unikalne pomysły są ważne również ze względu na konkurencję. Niektóre z grup non-profit proszących o datki w Twojej społeczności mają rozbudowane budżety marketingowe i stoją za nimi znane nazwiska, aby skłonić ludzi do otwarcia portfeli. Aby skłonić członków swojej społeczności do wpłacania datków na Twoją sprawę, musisz mieć silny cel, w który mogą uwierzyć – a posiadanie zabawnego i innowacyjnego pomysłu może również wywrzeć wpływ. Wybór odpowiedniej opcji zbierania funduszy zależy od kilku czynników, takich jak wielkość zespołu wolontariuszy, społeczność, cele fundraisingowe oraz ilość czasu i wysiłku, jaki możesz poświęcić sprawie.

Sprawdź oferty:

Sposoby na pozyskanie funduszy

Jak pozyskać pieniądze na plac zabaw w przedszkolu?

Zorganizuj targi dla społeczności. Zaletą targów jest to, że oferują możliwość organizowania dodatkowych imprez w ramach głównego wydarzenia. Można zrobić wyprzedaż pysznych ciast, zrobić loterię fantową, zorganizować wyścigi, czy pokaz talentów. Jeśli budżet na to pozwala, rozważ wynajęcie ogromnego ekranu zewnętrznego i sprzedaż biletów na seans filmowy. Aby zdecydować, jakie wydarzenia włączyć do programu, przyjrzyj się swoim zasobom finansowym i wolontariuszom. Jakie są talenty każdego z nich? Sporządź listę. Jeśli masz “silnego mężczyznę”, rozważ zawody w siłowaniu się na rękę. Jeśli ktoś w Twojej grupie potrafi piec, zorganizuj wyprzedaż wypieków. Jeśli to możliwe, zorganizujcie imprezę w pobliżu lub w miejscu, gdzie będzie znajdował się plac zabaw, aby wzbudzić większe zainteresowanie projektem. Rozdawaj broszury na temat zbiórki pieniędzy. Imprezy specjalne i targi mogą być bardzo pracochłonne, zwłaszcza jeśli planujesz wiele stoisk i zajęć, ale mogą też przynieść dużo pieniędzy, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie. Poproś o datki od lokalnych firm i zorganizuj aukcję z atrakcyjnymi przedmiotami do wylicytowania. Aukcja może być przeprowadzona online, jeśli chcesz pozyskać darowizny spoza swojej społeczności, lub na żywo. Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzenie aukcji online, zapoznaj się z zasadami dotyczącymi aukcji i loterii w danym regionie i sprawdź koszty dostawy wygranych przedmiotów, aby upewnić się, że darowizny będą warte dodatkowych kosztów. Możesz również zrobić wydarzenie z samej aukcji, sprzedając przekąski i organizując loterię fantową, która przyniesie dodatkowe pieniądze. Jeśli masz miejsce i siłę wolontariuszy, może to być kolejny sposób, aby uzyskać więcej pieniędzy na swój plac zabaw i zabawki na plac zabaw. Dzieci uwielbiają prezentować swoje umiejętności. Poproś dzieci, aby zorganizowały pokaz – śpiewu mody, talentu lub przedstawienia teatralnego (najlepiej w miejscu, gdzie będzie znajdował się plac zabaw). Rodziny lub firmy mogą podarować proste rekwizyty i kostiumy, a dzieci mogą sprzedawać przekąski.

Pomysł na zysk

Sprzedawaj przestrzeń reklamową na placu zabaw lokalnym i krajowym firmom. W zamian za darowiznę, firmy mogą kupić sprzęty do zabawy. Prośba o powierzchnię reklamową może zapewnić, że otrzymasz fundusze – potencjalnie nawet znaczną kwotę, jeśli plac zabaw jest w obszarze o większym natężeniu ruchu, który oferuje doskonałą powierzchnię reklamową. Niektóre społeczności mają przepisy dotyczące reklamy. Zanim zwrócisz się do firm, upewnij się, że skonsultujesz się z prawnikiem, aby dowiedzieć się, czy możesz sprzedawać powierzchnię reklamową na placu zabaw. Jeśli powierzchnia reklamowa wydaje się być realnym pomysłem, skontaktuj się z firmami bezpośrednio. Ponieważ place zabaw mają zachęcać do aktywności, sensowne jest zebranie pieniędzy na wydarzenie, które sprawi, że ludzie będą się ruszać. Sprzedawaj bilety na przejażdżkę rowerową, sztafetę lub siłownię zewnętrzną dla seniorów, a następnie zachęć społeczność do wzięcia w nich udziału. To prosty sposób, aby zachęcić do ćwiczeń fizycznych i przy okazji zebrać pieniądze. Podaj szczegóły dotyczące miejsca, w którym można dokonać opłaty wpisowej/rejestracyjnej, aby wziąć udział w wydarzeniu. Rozważ możliwość rozdania nagród lub innych zachęt, aby zachęcić ludzi do rejestracji. Budowa placu zabaw to duże przedsięwzięcie, a zbieranie funduszy to projekt sam w sobie. Miejmy nadzieję, że te pomysły na zbiórkę funduszy na wyposażenie i akcesoria placów zabaw dadzą Ci przewagę w zbieraniu potrzebnych środków.

Author: jsfedu12