Jak usunąć Apple ID?

Jak usunąć Apple ID? Niejednokrotnie borykamy się z problemami w związku z zakupem używanego sprzętu marki Apple. Wiąże się to z trudnościami, które wynikają bezpośrednio ze wcześniejszego założenia konta Apple, w konsekwencji synchronizacja nowego właściciela nie była możliwa. Usuwać Apple ID chcielibyśmy z wielu powodów, jednakże czynność ta nie należy do najłatwiejszych.

O czym należy pamiętać przed usunięciem Apple ID? W jaki sposób usunąć Apple ID bez hasła dostępowego? Co jeśli nie jesteśmy w stanie na własną rękę usunąć Apple ID? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

O czym należy pamiętać przed usunięciem Apple ID?

Regularnie dochodzi do sytuacji, w których to kupujemy używany sprzęt, jednakże nie jesteśmy w stanie zalogować się do swojego Apple ID. W konsekwencji skonfigurowanie urządzenia po swojemu jest dość problematyczne. W wielu przypadkach poprzedni właściciel wciąż ma podłączone konto, przez co korzystanie z iPhone-a może być znacznie utrudnione. Jeśli jesteśmy zainteresowani usunięciem konta Apple, jednocześnie posiadamy hasło dostępowe, wówczas czynność ta nie jest problematyczna i zajmuje kilka minut. Nieco mniej korzystnie wygląda to, kiedy owych haseł nie posiadam. Kiedy usuwamy własne Apple ID powinniśmy wcześniej dokonać transferu danych, które zostały zgromadzone na urządzeniu. Warto wykorzystać inny nośnik, może to być chociażby komputer lub tablet ze względu na to, że usunięcie identyfikatora bezpowrotnie usuwa dane. Co więcej, nie będzie możliwości ponownego skorzystania z maila. W niektórych przypadkach klienci posiadają kilka Apple ID, dzięki czemu możliwe jest swobodne dysponowanie danymi, jak i pobranymi aplikacjami. Jeśli konto zostanie usunięte, wówczas być może nieświadomie pozbędziemy się niemalże wszystkich istotnych danych. Kiedy już Apple ID zostanie usunięte, nie możemy również w żaden sposób odzyskać konta. Co jeśli chcielibyśmy usunąć konto ID poprzedniego użytkownika nie posiadając haseł dostępowych? Warto wówczas wykorzystać nieco inny sposób, który może pomóc nam w skutecznym skonfigurowaniu urządzenia dla własnych potrzeb.

W jaki sposób usunąć Apple ID bez hasła dostępowego?

Jak usunąć Apple ID?
Jak usunąć Apple ID?

Jeśli nie posiadamy haseł dostępowych, wówczas nie możemy wybrać polecenia usunięcia konta- urządzenie nie dopuszcza nas do takiej funkcjonalności. Jest to oczywiście zupełnie normlane, bowiem dzięki temu osoba postronna nie uzyska autoryzacji. O ile profesjonalny serwis Apple może nam pomóc, to jednak warto wypróbować niektóre czynności na własną rękę. Warto wykorzystać nieco inną aplikację, która będzie naszym wsparciem w usunięciu konta. Wystarczy odwiedzić iTunes. Pamiętajmy jednak o tym, aby zaktualizować aplikację do najnowszej wersji. Konieczne jest też wyłączenie usługi “Znajdź mój iPhone”. Teraz podłączamy telefon do komputera za pośrednictwem kabla USB i przełączamy smarfona w tryb odzyskiwania. Aby móc tego dokonać, możliwe jest długotrwałe przytrzymanie przyciski “home” i jednocześnie przycisku zasilania tak długi, aż naszym oczom ukaże się ikonka iTunes. Po chwili powinno pojawić nam się nowe okienko, gdzie będzie dostępna opcja “przywróć”. Wciskając to spowodujemy, że nasz iPhone zostanie zresetowany do fabrycznych ustawień. W konsekwencji zniknie również podłączone wcześniej Apple ID. Ten sposób to gwarancja usunięcia niechcianego konta i to bez konieczności podawania hasła dostępowego- jest to dość często wykorzystywane przez komisy, które sprzedają używany sprzęt Apple. Większość użytkowników nie jest bowiem w stanie na własną rękę dokonać resetu, dlatego pracownicy wykonują to samodzielnie. W konsekwencji nowy klient otrzymuje sprzęt, który przywrócony jest do fabrycznych ustawień. Dlatego też kupując telefon od osoby prywatnej nie musimy już się obawiać, że nie będziemy w stanie wprowadzić własnych ustawień.

Co jeśli nie jesteśmy w stanie na własną rękę usunąć Apple ID?

Kwestie sprzętowe są niekiedy dość skomplikowane. W praktyce oznacza to, że nie wszyscy użytkownicy tych smartfonów poradzą sobie z wykonywaniem takich czynności. Użytkownicy Apple spotykają się z różnorodnymi problemami technicznymi, jednakże nawet pomimo przejrzystych kroków czy instrukcji nie potrafimy czegoś dokonać. Czasem po prostu boimy się, że coś uszkodzimy, dlatego też nie podejmujemy się czynności na własną rękę. Jeśli nie mamy pewności, że będziemy w stanie dokonać danego procesu, warto odwiedzić profesjonalny serwis Apple. Znaleźć go można niemalże w każdym większym mieście. Jeśli więc mamy problem z kontem Apple ID, jednakże usunięcie go nie jest dla nas oczywiste i sprawia problemy, wówczas zdecydowanie rozsądniejsze jest skierowanie się do specjalisty. Jest on w stanie w krótkim okresie czasu dokonać wszelkich czynności i to za stosunkowo atrakcyjną kwotę, co z pewnością jest godne uwagi. Do serwisu możemy zgłaszać się w przypadku każdego problemu- technicznego, sprzętowego lub podzespołowego, w zależności od sytuacji.

Author: jsfedu