Wyjazd na Sardynię — co warto wiedzieć

Wyjazd na Sardynię — co warto wiedzieć – planujesz już wczasy na Sardynii? Może warto tym razem wybrać się gdzieś dalej i poznać trochę świata. Nasz kraj jest piękny i skrywa wiele cudownych miejsc, które warto odwiedzić. Jednak dobrze jest się również wyrwać gdzieś dalej, poznać odmienną kulturę, posłuchać innego języka czy spróbować innych smaków z zagranicznych kuchni.

Co więcej, takie zagraniczne wakacje zmuszają do większego skupienia się oraz przemyślenia wielu kwestii, takich jak np. Zorganizowanie dojazdu czy samochodu na poruszanie się po kraju. Taka podróż zachęca również do poznania języka danego kraju, a przynajmniej kilku podstawowych zwrotów, które pozwolą się dogadać, znaleźć drogę czy toaletę.

Ludzie często obawiają się wyjścia poza swoją strefę komfortu, więc jeśli ruszają się gdzieś na wakacje, to zwykle nie wyjeżdżają poza granice polski. Ludzie znają język, więc nie muszą się dogadywać na migi, wiedzą czym się poruszać, znają przepisy drogowe oraz polską kuchnię. Dlatego podróż po naszym kraju jest wygodna i nie wymaga wielkich umiejętności. Jednak siedząc tylko w jednym miejscu, zamykamy się na nowe przygody, nowych ludzi oraz nowe doznania. Wyjeżdżając gdzieś dalej niż do Ciechocinka czy Gdyni, widzimy jak mieszkają inni, jakie mają zwyczaje, jaki styl budowania oraz jakie mają charakteru ludzie zamieszkujący dany kraj — czy są przyjaźnie nastawieni, czy może nie lubią gości. Podróżowanie rozwija oraz daje ogromną radość i satysfakcję, dlatego warto opuścić swoje wygodne gniazdko i czasem udać się gdzieś daleko.

Na początek coś łatwego…

Wyjazd na Sardynię — co warto wiedzieć
Wyjazd na Sardynię — co warto wiedzieć

Jeśli nie chcesz wybywać na drugi koniec kuli ziemskiej, możesz podróżowanie zacząć od krajów Europejskich. Nie musisz od razu odwiedzać Australii czy Azji. Są to nie tylko dalekie miejsca, ale wymagają także sporych nakładów finansowych oraz dużego przygotowania. Na pierwszą podróż warto zdecydować się na kraj, do którego nie będą potrzebne wizy, a lot nie trwa 30 godzin. Warto także pomyśleć o tym, aby na pierwszy raz, nie porywać się na loty z przesiadkami. Jeśli wcześniej nie miałaś okazji podróżować samolotem, najlepiej jest wybrać lot bezpośredni. Wiadomo, że zwykle znacznie tańsze są te, z kilkoma przesiadkami. Na początek jednak warto zapłacić nieco więcej i nie martwić się cały lot, czy na pewno trafisz na lotnisku, do tej bramki co trzeba, albo czy się nie okaże, że lot został odwołany i Twoja podróż właśnie dobiegła końca.

Jeśli marzy Ci się piękny kraj, który zachwyci Cię piękną pogodą, wysoką temperaturą, przejrzystymi morskimi wodami oraz wspaniałym jedzeniem, wybierz się do Włoch. Konkretniej, warto zajrzeć na wyspę Sardynię. Jest ona bowiem połączeniem włoskiej kultury z kulturą rdzennych mieszkańców Sardynii. Jeśli obawiasz się podróżowania samolotem, to Włochy będą doskonałym pomysłem na wakacje. Nie musisz bowiem tam lecieć, ale możesz podróżować drogą lądową oraz morską. Z racji, że Sardynia jest wyspą, konieczne będzie dopłynięcie do niej. Warto jednak przebyć tę podróż, aby móc podziwiać piękną skalistą wyspę, położoną na błękitnym Morzu Śródziemnym.

Co warto wiedzieć o Sardynii?

Zanim się udasz na tę piękną włoską wyspę, warto dowiedzieć się, co będzie potrzebne na podróż, jak się do niej przygotować, kiedy jest najlepszy czas na odwiedziny oraz gdzie znajdziesz najlepsze plaże. Zanim udasz się w podróż, zorganizuj także nocleg. Dobrze jest się wcześniej zorientować, gdzie są najbardziej atrakcyjne ceny, a do tego niedaleko do morza. Jeśli chcesz mieć tanie noclegi oraz uniknąć tłumów na plażach, to konieczne będzie odwiedzenie wyspy poza sezonem turystycznym. Jednak małe są wtedy szanse na kąpiel, ponieważ w czasie od listopada do marca temperatury są znacznie niższe. Na Sardynię najlepiej wybrać się w czasie od czerwca do września. W lipcu i sierpniu jest najgoręcej i też, należy spodziewać się największego tłumu. Średnia temperatura w tym okresie to około 30 stopni Celsjusza. Morze Śródziemne zachwyca wtedy ciepłą wodą, a wiatr wiejący znad morza daje wytchnienie w upale.

Ochrona skóry oraz bezpieczne podróżowanie

Biorąc pod uwagę temperatury, należy pamiętać o zaopatrzeniu się w krem z filtrem. Tyczy się to nie tylko tych osób, które mają jasną cerę wrażliwą na promienie słoneczne. Słońce bowiem świecie bardzo mocno, a dodatkowo, kąpiele w wodzie wzmagają intensywność opalenizny. Krem z filtrem pozwoli uchronić się przed poparzeniami, które zwykle pierwszego dnia są uciążliwe. Warto pamiętać również o nakryciu głowy. Może to być zarówno chusta czy czapka z daszkiem, jak i kapelusz. Najlepszym wyjściem jest wspomniany kapelusz. Ochroni on nie tylko głowę, ale także twarz i kark przed poparzeniami słonecznymi. Na pewno udając się na Sardynię, masz zamiar nieco pozwiedzać i podziwiać piękno wyspy. W takim razie przyda się albo przewodnik, albo mapa. Przewodnik jest wyjściem dla tych, którzy nie boją się wydać większych pieniędzy, ale też znają język angielski lub włoski. Jeśli chcesz zwiedzać na własną rękę, nie zapomnij o mapie, aby się nie zgubić.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl

 

 

Author: jsfedu