Brama garażowa niezbędnym wypełnieniem dla nieruchomości

Brama garażowa niezbędnym wypełnieniem dla nieruchomości – bardzo ważnym wyznacznikiem, podczas ukończenia budowy w domu, jest stworzenie swojego wymarzonego garażu. Odpowiedni to taki, który spełni swoją podstawową rolę, jaką jest bezpieczeństwo naszego samochodu. Wielkim dylematem dla każdego kto posiada garaż, jest to, jaką bramę garażową wybrać. Sklepy z takim towarem, posiadają ogromny wachlarz asortymentu, począwszy od różnych kolorów, w zależności od wymagań klienta, po rozmiary, dostosowane do każdego w sposób indywidualny. To właśnie klient sam podejmie decyzje, jaki rodzaj bramy spełni jego oczekiwania i wymagania.

Bramy garażowe powinny spełniać kilka podstawowych czynników. Najważniejsze jest to, aby materiał z jakiego wykonana jest dana brama, była wytrzymała na zmienne zjawiska atmosferyczne, ale również uniemożliwiłaby wejście do garażu nieproszonym gościom. Podstawowym wyznacznikiem jest to, aby sprawdzić, czy brama przeszła sprawdzenie jej pod kątem, przepuszczania powietrza, oraz przenikanie wody.

Bramy garażowe automatyczne a wygoda i komfort

Brama garażowa niezbędnym wypełnieniem dla nieruchomości
Brama garażowa niezbędnym wypełnieniem dla nieruchomości

Niewątpliwie bramy garażowe, to olbrzymi komfort i wygoda, dla każdego, który taką bramę posiada. W ostatnich latach bramy automatyczne, zyskały bardzo na popularności, ze względu na wygodę jej posiadaczy. Nowoczesne bramy posiadają również dodatkowe oświetlenie, które zapala się wtedy, gdy brama się unosi, a gaśnie wtedy, gdy znów brama garażu zostanie zamknięta. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż po wprowadzeniu samochodu, ciemną nocą nie musimy szukać światła, aby wyjść z garażu. Można również kupić taką bramę, która oświetla nam obszar zewnętrzny podwórka, jest to bardzo ważna funkcja, w której pomyślano o bezpieczeństwie.

Jeżeli chcemy, aby zasięg naszego pilota był większy, wtedy wystarczy dołożyć antenkę, a zasięg na pewno znacznie się zwiększy. Jeżeli jeszcze bardziej chcemy, aby brama spełniała czynniki bezpieczeństwa, możemy zamontować w bramie fotokomórkę, spełnia ona swoją rolę wtedy, gdy zawiedzie automatyka bramy, wstrzymuje ona wtedy bezwładne zamknięcie bramy. Fotokomórka wykryje przeszkodę, jaką jest samochód i automatycznie blokując skrzydło bramy. Można również pomyśleć o  funkcji delikatnego zamykania bramy, jest to, świetne rozwiązanie, aby nowa brama nie ulegała jakiemukolwiek zniszczeniu.

Ceny zużycia prądu, za korzystanie z tej jakże wygodnej inwestycji są zależne od intensywności używania bramy. Jeżeli rano jedziemy do pracy, nie jest ona w ogóle używana przez czas naszej nieobecności. Dopiero po powrocie otwieramy ją w celu zamknięcia tam samochodu. Ceny za prąd nie będą się praktycznie w ogóle różniły od poprzednich rachunków. Chyba, że będziemy ją otwierać i zamykać bardzo często w ciągu całego dnia, wtedy zapewne zaobserwujemy wzrost rachunków za zużytą energię elektryczną. Ceny takich bram są różne w zależności od jakości towaru, firmy od której kupujemy bramę, czy też jej wielkości. Jeżeli stawiamy na bramy garażowe z wysokiej półki, która posiada wysoką izolację termiczną, wyposażoną w odpowiedni napęd, powinniśmy liczyć się z kosztami około 3.tysięcy złotych.

Zobacz również:

Bramy garażowe – niezawodne na każdą porę roku

Bardzo często mamy dylemat, czy w swoim garażu zamontować automatyczną bramę garażową. Główną zaletą takich bram, niewątpliwie jest ogromny komfort. Jest  ona jednak bardzo ważna, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszego samochodu. Jak wiemy żyjemy w klimacie, który potrafi nas nieźle zaskoczyć. Letnie upały, czy też bardzo mroźne zimy, źle wpływają na nasz samochód. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio go przechowywać. Odpowiednie bramy garażowe to takie, które zapewnią wysoką izolację termiczną. Jeżeli będą one w odpowiedni sposób zamontowane, w garażu, w którym znajduję się nasz samochód, będzie panowała odpowiednia temperatura powietrza. Dla nas taka brama to dodatkowa wygoda – ciemnym zimnym wieczorem nie musimy wychodzić z auta, aby otworzyć, czy też zamknąć bramę. Wystarczy nadusić przycisk, a automatyczne oprogramowanie zrobi wszystko za nas, również pod względem bezpieczeństwa posiada szereg zalet. Ciemnym wieczorem nie widzimy otoczenia wokół nas i wychodząc i wchodząc do samochodu, może dojść do tragedii. Bramy garażowe w skali całego roku, nie zużywają dużo energii elektrycznej. Są one olbrzymią wygodą dla użytkowników, za, którą nie musimy płacić milionów. Kolejną ogromną zaletą takich bram, jest na pewno ich wygląd zewnętrzny. Stanowią one ozdobę każdego garażu. Niezależnie od koloru, czy wielkości będą prezentowały się idealnie. Bramy to zakup, który będzie nam służył na długie lata, dlatego warto zastanowić się która z nich spełni nasze oczekiwania. Ofert jest bardzo wiele, przez co ceny są również bardzo konkurencyjne. Warto poczytać opinie różnych firm, a jeżeli istnieje taka możliwość, zobaczyć osobiście efekty pracy danych firm, którymi jesteśmy zainteresowani. Ważne, aby wybrać taką firmę, która w solidny sposób zamontuje nam bramy garażowe, aby spełniały podstawowe czynniki bezpieczeństwa, dzięki temu na pewno wzrośnie nasz komfort korzystania z tych bram.

Author: jsfedu