Etui na telefon dla dziecka

Etui na telefon dla dziecka – w dzisiejszych czasach nikogo już nie powinien zdziwić fakt, że nawet drugoklasiści posiadają własne smartfony. Rodzice ze względów bezpieczeństwa coraz chętniej zaopatrują swoje małe pociechy w telefony komórkowe. urządzenia będące w posiadaniu niesfornych dzieci są bardziej narażone na uszkodzenie, w tym wypadku wystarczy tak naprawdę chwila nieuwagi w trakcie zabaw na placu by telefon wypadł na ziemię i rozbił się. Najlepszym sposobem na skuteczną ochronę komórki jest zakup praktycznego i designerskiego etui na telefon. Chcesz wiedzieć, jaki model będzie odpowiedni do użytkowania przez małego posiadacza smartfonu? Podpowiedź umieściliśmy poniżej.

Kolorowy case dla dziecka

Dziecko i nowoczesny smartfon to dosyć często spotykany widok, obecnie dla większości rodziców na porządku dziennym jest wyposażenie pociechy w urządzenie, które ułatwi mu kontakt z opiekunami w razie pilnej potrzeby, np. w sytuacji, kiedy źle poczuje się w szkole bądź też wcześniej skończy zajęcia. Wybierając urządzenie dla kilkunastoletniej osoby, z reguły wybieramy tańszy model z podstawowymi funkcjami na wypadek, gdyby komórka i tak po pewnym czasie miała ulec zniszczeniu lub zagubieniu. Niemniej jednak niezależnie od tego, ile wydaliśmy pieniędzy na telefon dla dziecka powinniśmy zadbać o dodatkowe zabezpieczenie urządzenia, dzięki któremu posłuży ono małoletniemu przez znacznie dłuższy okres czasu.

Etui na telefon dla dziecka
Etui na telefon dla dziecka

Jednym z najpopularniejszych a zarazem najtańszych rodzajów etui na telefon są tzw. case’y wykonane z wysokiej jakości silikonu. Materiał ten jest niezwykle elastyczny przez co odporny na uszkodzenia typu pękanie, porysowanie, łamanie itp. Oprócz tego silikonowe casy są przyjemne w dotyku i łatwe w utrzymaniu w czystości, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką i płynem do mycia naczyń a niewielkie zabrudzenia znikną w mgnieniu oka. Głównym zadaniem silikonowych etui na telefon jest zabezpieczenie tylnej części obudowy oraz bocznych krawędzi smartfonu przed zniszczeniem. Skutecznie chroni urządzenie przed uderzeniami, zalaniem wodą a także doskonale amortyzuje wstrząsy. Co więcej wybór produktów tego typu jest ogromny, w sklepach nie brakuje kolorowych case’ów z bohaterami popularnych bajek i komiksów. Niektóre z nich wyposażone są także w odblaski, co przekłada się na bezpieczeństwo małego użytkownika po zmroku.

Oprócz modnych case’ów sympatią dzieci cieszą się tradycyjne pokrowce w postaci kieszonek. Tego typu etui wykonane są z reguły z miękkiego materiału (filcu, materiału skóropodobnego), przez co chronią telefon jedynie przed niewielkimi uszkodzeniami. Bardzo często kieszonki wyposażone są w dodatkowy pasek, który umożliwia noszenie etui wraz z telefonem na szyi. Za ich największą wadę uważa się jednak utrudniony dostęp do urządzenia. Wraz z chęcią skorzystania ze smartfonu dziecko będzie musiało wyciągnąć go najpierw z etui. Zaletą jest natomiast atrakcyjna cena oraz bogate wzornictwo.

Trzecim rodzajem etui na telefon dla dziecka są futerały wyposażone w przezroczystą folię, dzięki której obsługa urządzenia odbywa się bez konieczności wyjmowania smartfonu z wnętrza etui. Modele te podobnie jak ich poprzednicy posiadają wygodne smycze do noszenia na szyi, są kolorowe i świetnie sprawdzają się w przypadku dzieci. Z reguły są one wodoszczelne, ale niestety kiepsko radzą sobie z ochroną telefonu na wypadek upadku z dużej wysokości, natomiast dobrze zabezpieczają obudowę przed zarysowaniem.

O czym pamiętać przy wyborze etui na telefon?

Zastanawiasz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie etui na telefon dziecka? Po pierwsze warto skupić się na dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru etui do konkretnego modelu smartfonu. Na szczęście oferta sklepów z akcesoriami GCM jest na tyle szeroka, że nie powinno to stanowić większego problemu. Na rynku nie brakuje case’ów przystosowanych do konkretnych modeli telefonów, ale też w sprzedaży udostępniane są także casy o uniwersalnym zastosowaniu. Prócz tego warto również przyjrzeć się jakości wykonania etui, im będzie ona lepsza tym telefon bezpieczniejszy. W przypadku doboru koloru i wzoru to tutaj nieoceniona może się okazać pomoc naszego dziecka, w końcu to ono stanie się szczęśliwym posiadaczem designerskiego etui na telefon.

Gdzie zatem można dostać kolorowe etui na telefon dla dzieci? Wbrew opinii kolorowe gadżety na smartfony dedykowane najmłodszym użytkownikom znaleźć można w większości sklepów stacjonarnych oraz sklepach internetowych z akcesoriami i wyposażeniem GCM. Biorąc pod uwagę korzyści takie jak niska cena oraz bogata i różnorodna oferta to zdecydowanie lepszą opcją będzie nabycie etui przez internet.  Podsumowując, najpraktyczniejszym rodzajem etui na telefon dla dziecka ze względu na swoje liczne zalety będą modele wykonane z silikonu. Dostępne są wielu ciekawych i oryginalnych wzorach i kolorach, dodatkowym plusem jest ich atrakcyjna cena. Jednak należy nie zapominać o ich największej zalecie, czyli skutecznej ochronie telefonu przed uszkodzeniem.

Author: jsfedu