Zalety szkła hartowanego na telefon

Zalety szkła hartowanego na telefon – podczas zakupu nowego urządzenia w postaci telefonu, musimy także pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu go przed wszelkimi możliwymi niebezpieczeństwami. Niestety telefony w dzisiejszych czasach nie są zbytnio wytrzymałe i nawet niewielki upadek może doprowadzić do ich zniszczenia. Należy więc chronić swój telefon przed wstrząsami, upadkami, a także niewielkimi zarysowaniami ekranu, które wpływają na estetykę urządzenia.

Warto zdecydować się między innymi na szkło hartowane na telefon, które jest jedną z nowoczesnych form skutecznego zabezpieczania wyświetlacza urządzenia. Szkło hartowane na telefon chroni sprzęt przed upadkami, jest także odporne na pęknięcia oraz zarysowania. Właściwie dobrane szkło sprawi, iż nasz wyświetlacz będzie zawsze prezentował się doskonale, bez żadnych mankamentów.

Czym jest szkło hartowane na telefon?

Zalety szkła hartowanego na telefon
Zalety szkła hartowanego na telefon

Szkło hartowane na telefon jest jednym z przydatnych akcesoriów ochronnych do smartfonów, idealnie uzupełnia się z etui do telefonu. Szkło hartowane na telefon występuje w postaci cienkiej i lekkiej szybki, mającej otwory na przedni aparat czy czytnik linii papilarnych (w zależności od modelu telefonu). Szybka musi być dopasowana odpowiednio do danego sprzętu, nie musi być jednak wyprodukowana przez tego samego producenta. Szkło hartowane na telefon daje nam wrażenie szklanego ekranu, urządzenia zachowuje cały czas swoją czułość na dotyk. Ekran zostaje wzmocniony, niestraszne mu już zarysowania czy rozbicie. Szyba hartowana na telefon charakteryzuje się wysoką odpornością na pękanie, nie zmienia ona w żaden sposób kolorów na wyświetlaczu czy ich kontrast.

Wysoka twardość oraz wytrzymałość

Szkło hartowane na telefon produkowane jest w trakcie skomplikowanego procesu technologicznego. Odznacza się niezwykłą wytrzymałością mechaniczną, aż 7 krotnie większą aniżeli tradycyjne szkło. Oferowane na rynku szkła hartowane na telefony posiadają twardość 9H w skali twardości Mohsa. Nie można ich więc w żaden sposób zarysować nożem czy pozostałymi ostrymi narzędziami. Mając taką właśnie ochronę, można bez obaw trzymać telefon w kieszeni czy torebce wraz z takimi przedmiotami jak klucze. Wyświetlacz nie ulegnie żadnym zarysowaniom.

Ekstremalna ochrona wyświetlacza

W trakcie upadku telefonu szkło hartowane podczas pękania rozprasza siłę uderzenia wewnątrz własnej struktury. Amortyzuje więc wszelkie upadki, a urządzenie jest skutecznie chronione przed uszkodzeniem.

Czułość na dotyk

Jeśli korzystamy z osłony na wyświetlacz, istotny jest dla nas także komfort używania jej. Szkło hartowane jest bardzo cienkie, po założeniu na urządzenie, dokładnie do niego przylega. Nie odczujemy więc żadnej różnicy w czułości ekranu. Struktura szkła hartowanego na telefon jest podobna do szkła wyświetlacza, nie zauważymy więc widocznej różnicy w trakcie korzystania z telefonu. Wyświetlacz ze szkłem hartowanym na telefon jest przyjemniejszy w dotyku aniżeli ekran z folią z tworzywa sztucznego.

Precyzyjne dopasowanie

Szkła hartowane na telefony są produkowane dla wielu różnych modeli urządzeń. Z tego względu, jeśli kupimy nakładkę dedykowaną właśnie naszemu modelowi, możemy mieć pewność, iż będzie do niego idealnie przylegała z dokładnością co do milimetra. Szkło nie może więc wystawać i przeszkadzać w użytkowaniu. W jego produkcji wykorzystuje się niezwykle precyzyjną technikę laserową, musi być więc idealne. Kanty szkła w procesie produkcji są polerowane, wyglądają więc estetyczniej i zapewniają wysokie bezpieczeństwo użytkowania z zabezpieczenia. Szkło hartowane na telefon kupimy w każdym punkcie z akcesoriami do telefonów albo przez internet.

W jaki sposób poprawnie zainstalować szkło hartowane na telefon, aby efekt jego montażu był jak najlepszy?

  1. Na samym początku bardzo ważnym krokiem jest wcześniejsze właściwe przygotowanie naszego wyświetlacza. Do tego celu wykorzystujemy płyn czyszczący zawierający w składzie alkohol. Może być to na przykład płyn do mycia okien. Odtłuszczamy dokładnie całą powierzchnię wyświetlacza i pozbywamy się z niej wszelkich zalegających zabrudzeń. Następnie wysuszamy ekran, używając do tego specjalnej ściereczki z mikrofibry. Przeważnie producenci do szkła hartowanego na telefon dołączają właśnie taki kawałek szmatki czy papieru, która nie zostawi na ekranie żadnych zabrudzeń. Ostatnim krokiem jest oczyszczenie wyswietlacza z drobinek kurzu, przy pomocy samoprzylepnych naklejek albo taśmy klejącej. Po takich działaniach nasz sprzęt jest już całkowicie gotowy do montaży szkła hartowanego na telefon.
  2. Kolejnym etapem jest dopasowanie szkła do wyświetlacza telefonu. Szkło zaczynamy nakładać na ekran, zaczynając od dolnej części, po czym dopasowujemy górę i boku szkiełka do krawędzi wyświetlacza i delikatnie opuszczamy je na ekran. Naciskamy na środek ekranu, żeby powietrze mogło rozprowadzić się po całej powierzchni, a szkiełko mogło, idealnie dolega do wyświetlacza.
  3. Ostatnim etapem jest usunięcie pęcherzyków powietrza, do tego celu możemy wykorzystać sztywny kartonik załączony najprawdopodobniej do zestawu albo zwykłą kartą kredytową. Bąbelki wypychamy z powierzchni ekranu.

Author: jsfedu