Komputer dla gracza: lepiej kupić gotowy zestaw czy podzespoły osobno?

Komputer dla gracza: lepiej kupić gotowy zestaw czy podzespoły osobno? Zakup komputera stacjonarnego do gier wbrew pozorom nie jest wcale takie trudne. Warto wiedzieć, że nie trzeba wcale kupować gotowego zestawu, ponieważ równie dobrze można komputer stacjonarny skomponować samemu. Kupując osobno wszystkie podzespoły laptopa, można zaoszczędzić sporo pieniędzy, a jednocześnie cieszyć się z posiadania dokładnie takiego komputera, jak to sobie wymarzyliśmy. W niniejszym artykule doradzamy, jak znaleźć najlepszy komputer do gier. 

Komputer dla gracza – jak go znaleźć? Oto nasze cenne porady i wskazówki!

W dzisiejszych czasach gry komputerowe są niezwykle wymagające. Aby móc cieszyć się rozgrywką na przyzwoitym poziomie z najwyższymi ustawieniami graficznymi, trzeba zainwestować w niektórych przypadkach dość dużo pieniędzy. Wysoka rozdzielczość oraz maksymalne ustawienia detali naprawdę cieszą oko, dlatego zakupienie wydajnego oraz atrakcyjnego komputera dla gracza jest naprawdę bardzo ciekawym rozwiązaniem. Mimo tego, iż bardzo dużo gier z powodzeniem można uruchomić na laptopach średniej klasy, to mogą one jednak działać poniżej naszych oczekiwań.

O czym mowa? Oczywiście chodzi tutaj o odwzorowanie szczegółów oraz o płynność rozgrywki. Żaden doświadczony gracz nie lubi, gdy zamiast płynnej rozgrywki jego oczom ukazuje się tak zwany “pokaz slajdów”. Tego rodzaju zjawisko spowodowane jest zbyt małą ilością pamięci RAM, słabą kartą graficzną oraz nieodpowiednim procesorem w komputerze. Nie ma zatem się co dziwić, że profesjonalni gracze cały czas szukają jak najlepszych komputerów, które spełnią ich wysokie potrzeby oraz oczekiwania. Jak wybrać komputer dla gracza? Na jakie elementy trzeba koniecznie zwracać uwagę? 

Co koniecznie musi mieć komputer dla gracza?

Komputer dla gracza musi spełniać szereg jasno określonych kryteriów. Jeśli nie będziemy o nich pamiętali, nasz komputer może nie odpowiadać naszym wymaganiom. Nowoczesne gry działają prawidłowo na bardzo dobrych komputerach. Procesor musi mieć wysokie taktowanie, dysk twardy musi być pojemna, a karta graficzna musi wykazywać się jak największą wydajnością. Podczas kupowania komputera dla gracza niezwykle istotna jest także ilość pamięci RAM, systemy chłodzenia czy zasilacz o dużej mocy. Jeśli wszystkie podzespoły w komputerze dla gracza zostaną wybrane w sposób prawidłowy, gracz na pewno będzie mógł cieszyć się bardzo emocjonującą rozgrywką bez żadnych zacięć czy opóźnień. 

Jak kupić komputer dla gracza? Istnieją dwa różne rozwiązania. Można na przykład samodzielnie złożyć komputer z rozmaitych podzespołów. Drugim sposobem jest z kolei zakupienie gotowego zestawu z wszystkimi niezbędnymi podzespołami. W tym drugim przypadku nasz komputer od razu jest gotowy do grania. Czy możliwe jest kupienie komputera do grania w przyzwoitej cenie? Okazuje się, że tak. 

Samodzielne złożenie komputera dla gracza

Komputer dla gracza: lepiej kupić gotowy zestaw czy podzespoły osobno?
Komputer dla gracza: lepiej kupić gotowy zestaw czy podzespoły osobno?

Czy możliwe jest samodzielne złożenie komputera dla gracza? Aby było to możliwe, trzeba koniecznie mieć wiedzę odnośnie poszczególnych elementów składających się na zestaw dla gracza. Oprócz tego, trzeba również mieć świadomość, jakie są wymagania sprzętowe naszych ulubionych gier. Jeśli jesteśmy fanami starych gier, to najnowszy komputer stacjonarny z najlepszymi podzespołami wcale nie będzie nam potrzebny. Z kolei jeżeli celujemy w najnowsze gry, wówczas z pewnością nie obejdziemy się bez zaawansowanego technologicznie sprzętu. Bardzo wiele zależy także od tego, jaki jest nasz budżet. Przed zakupieniem komputera dla gracza nad kwestią budżetu powinniśmy się bardzo dokładnie zastanowić. 

Co jest potrzebne do samodzielnego złożenia komputera dla gracza? W pierwszej kolejności powinniśmy zakupić elementy takie jak: bardzo pojemny, nowoczesny dysk SSD, procesor najnowszej generacji wyróżniający się wysoką wydajnością oraz taktowaniem, nowoczesna karta graficzna z własną pamięcią RAM, pamięć RAM DDR4 wyróżniająca się kompatybilnością z płytą główną itd. Oprócz tego, będziemy musieli również posiadać monitor, klawiaturę, głośniki bądź słuchawki oraz myszkę. 

Gotowy zestaw – lepsze rozwiązanie dla osób ceniących sobie swój czas

Jeżeli nie chcemy tracić czasu na samodzielne składanie podzespołów do komputera do grania, można również zdecydować się na zakupienie gotowego zestawu, który będzie zoptymalizowany do grania w konkretne gry oraz ich wymagań sprzętowych. Takie rozwiązanie ma całą masę zalet, ale oczywiście są także wady. Gdy kupujemy gotowy komputer do gier ze wszystkimi podzespołami, nie musimy znać poszczególnych parametrów technicznych oraz podzespołów. Oprócz tego, nie musimy również martwić się kwestiami związanymi z montażem. Mając taki złożony komputer, od razu można z niego korzystać, ponieważ wszystkie podzespoły są już złożone.

Posiadanie gotowego komputera do gier to także olbrzymia oszczędność czasu. Zamiast poszukiwać samodzielnie wszystkich podzespołów w różnych sklepach komputerowych, musimy tylko sprawdzić, czy konkretny model komputera jest dostępny oraz pojechać po niego do danego sklepu. Warto zdecydować się na zakup gotowego komputera do gier, jeśli cenimy sobie swój czas.

Author: jsfedu