Fajka wodna coraz modniejsza

Fajka wodna coraz modniejsza i mocno zyskuje na popularności. Pomimo faktu, że zdecydowana większość ludzi w dalszym ciągu pali jedynie papierosy, zainteresowanie fajką wodną wyraźnie się zwiększyła. Do najliczniejszego grona jej odbiorców można zaliczyć przede wszystkim osoby młode. Rozpalana jest na różnego rodzaju imprezach i spotkaniach, do umilenia chwil w gronie przyjaciół.

Fajki wodne zamiast papierosów

W celu nabycia tego produktu najlepiej jest odwiedzić sklep z bongo, znajdujący się w okolicy lub też skorzystać z możliwości zakupu za pośrednictwem internetu. Czy warto spróbować? Duża liczba specjalistów jest zdania, że palenie fajki wodnej może być zdrowszą alternatywą dla papierosów. Swoje zdanie uzasadniają faktem, iż dym filtrowany jest za pomocą wody, która znajduje się w naczyniu. Skutkuje to zatrzymaniem pewnej ilości nikotyny oraz substancji smolistych, które mają niekorzystny wpływ na organizm człowieka. Opinie te są jednak podzielone i pojawiają się również inne głosy, mówiące o tym, że korzystanie z fajki wodnej może przynieść większe szkody dla organizmu niż same papierosy.

Zwolennicy tego produktu zachęcają jednak do odwiedzania sklepów z bongo  i zakupienia dla siebie fajki wodnej. Jak twierdzą pozwala to na uniknięcie groźnych dla zdrowia substancji oraz pozwala zmniejszyć ryzyko uzależnienia. Ilość nikotyny w tym przypadku jest bowiem mniejsza niż w papierosie. Dodatkowo para wodna jest zdecydowanie delikatniejsza od dymu papierosowego, co powoduje brak drażniącego uczucia w gardle. Dla wielu osób jest to jedna z największych zalet tego produktu.

Jak palić fajkę wodną?

Palenie fajki wodnej jest bardziej skomplikowanym procesem, niż na przykład palenie tradycyjnego papierosa. Samo posiadanie fajki nie wystarczy, należy również mieć wiedzę na temat jej właściwego wykorzystania. Informacji można szukać na przykład na stronach internetowych sklepów z bongo.

Niewłaściwie rozpalona fajka wodna, z pewnością nie przyniesie odpowiednich walorów smakowych i radości jej użytkownikom. Warto zatem poświęcić trochę czasu i dowiedzieć się, jak we właściwy sposób przejść przez całą procedurę.

Fajka wodna coraz modniejsza
Fajka wodna coraz modniejsza

Ważne jest dokładne umycie fajki. Wydaje się być to oczywistą sprawą, jednak krok ten jest bardzo często pomijany. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia, które osiadły na produkcie, mogą mieć negatywny wpływ na komfort palenia i smak tytoniu.

Również ilość wody znajdującej się w dzbanie odgrywa ważną rolę. Rurka powinna być bowiem zanurzona w niej na odpowiednią głębokość. Najlepiej jeśli będzie to nie mniej niż 1 cm i nie więcej niż 1,5 cm. Zbyt duża ilość płynu sprawi, że palenie może stać się bardzo utrudnione lub nawet niemożliwe.

Montaż fajki nabytej w sklepie z bongo generalnie nie powinien przysporzyć jej właścicielowi większych problemów. Co istotne jednak, należy zwrócić dużą uwagę na szczelność poszczególnych elementów. Producenci jednak poczynili w tej kwestii postępy. Fajki wodne nowszej generacji są wyposażone w nowy typ łączenia korpusu, który sprawia, że szczelność jest większa.

Przy nabijaniu cybucha, użytkownik musi zrobić to w tej sposób, by został on równo ułożony i nie ubity. Powietrze powinno mieć możliwość swobodnego przenikania przez liście tytoniu. Z samą ilością tytoniu również nie należy przesadzić, gdyż kontakt z sitkiem może doprowadzić do jego przypalania. Cybuch powinien zostać przykryty sitkiem lub też naciągniętą i podziurkowaną folią.

Przy korzystaniu z samorozpalającego węgla, należy mieć na uwadze, że tego rodzaju produkt charakteryzuje się intensywną wonią. Dlatego też warto robić to przy otwartym oknie, żeby zapewnić odpowiedni przewiew pomieszczenia.

Ostatnim elementem jest podłączenie węża. W tym przypadku również najważniejszym elementem jest szczelność. Wszystkie akcesoria potrzebne do korzystania z fajki wodnej oferuje sklep z bongo. Jednocześnie w takim miejscu będziemy mogli zapytać doradcę, co będzie dla nas najbardziej odpowiednie i spełni nasze oczekiwania.

Porady związane z paleniem

Istnieje kilka sposobów na polepszenie walorów smakowych fajki wodnej. Przede wszystkim użyta woda, powinna być bardzo zimna. Żeby jej temperatura była jak najniższa, można na przykład zastosować kostki lodu. Zamiast wody poleca się również stosowanie mleka.

Ponadto w folii aluminiowej, nałożonej na cybuch należy wykonać niewielkie otwory. W tym celu można posłużyć się wykałaczką. Ilość otworów powinna oscylować w granicach 12 – 20 sztuk.

Porad na temat właściwego palenia fajki wodnej i ulepszania tego procesu warto również szukać u ludzi prowadzących sklep z bongo. Z pewnością w tego rodzaju miejscu można dowiedzieć się wielu interesujących faktów i wykorzystać je we własnej praktyce.

Palenie fajki wodnej może być ciekawą alternatywą spędzenia wolnego czasu i możliwością spróbowania czegoś nowego. Może dla niektórych będzie to odskocznia od wypalanych codziennie papierosów. To również interesujący element mieszania się kultur, gdyż fajka wodna ma swoje arabskie korzenie. Jej popularność w dalszym ciągu może rosnąć.

Author: jsfedu