Praca przewoźnika i obowiązki z tym związane

Praca przewoźnika i obowiązki z tym związane – szukasz pracy w firmie przewozowej? To wspaniale, nie powinieneś mieć większych problemów z zahaczeniem się właśnie w tej branży, ponieważ stale zauważa się zapotrzebowanie na kierowców. Rozwój gospodarczy pociąga za sobą rozwój logistyczny. Praca przewoźnika tylko z pozoru wydawać się może bezstresowa i łatwa. Tak naprawdę wiąże się z nią cały szereg zjawisk oraz pojęć, na które trzeba zwracać baczna uwagę, aby zachować bezpieczeństwo w czasie uprawiania zawodu za kółkiem samochodu dostawczego.

Gdy już otrzymamy umowę o pracę w danej firmie przewozowej, musimy zadbać o wszelkie ubezpieczenia, na czele z ważnym świadczeniem, jakim jest ocp przewoźnika. Ten rodzaj ubezpieczenia musi nam zostać zagwarantowany przez firmę, która nas zatrudnia. Jeśli już na wstępie właściciel firmy przewozowej informuje przyszłego kierowcę o tym, że nie dba o ocp – w głowie powinno zapalić się czerwona lampka. Mimo, że rezygnacja przez firmy z tego typu ubezpieczenia w Polsce jest dość powszechna, nie poleca się stosować takich praktyk. Wiadomo, jaki jest stan polskich dróg oraz prawdopodobieństwo występowania różnych niedogodności na trasie. Trzeba to wszystko brać pod uwagę.

Czym w praktyce jest ocp przewoźnika?

Praca przewoźnika i obowiązki z tym związane
Praca przewoźnika i obowiązki z tym związane

Ważne i potrzebne ocp przewoźnika w praktyce jest tak naprawdę świadczeniem ubezpieczającym odpowiedzialność cywilną osoby, która na szeroką skalę zajmuje się transportem. Ubezpieczenie to ma szeroki zakres ochrony. Może nas uratować w przypadku nieoczekiwanego wypadku na drodze. A o takie zwłaszcza na polskich trasach wiodących ku granicy nietrudno. Dopiero po przekroczeniu granicy zachodniej wyraźnie widzimy różnice między tamtejszym stanem dróg, a naszymi polskimi drogami, wciąż wymagającymi naprawy. Druga sprawa to prawdopodobieństwo nieszczęśliwych wypadków spowodowanych klęskami żywiołowymi czy też uszkodzeniami samochodu dostawczego, powstałymi nie z winy kierowców. Także przed ich konsekwencjami ochronić nas może ocp przewoźnika. Nigdy nie wiadomo, co może się stać. W przypadku korzystania z ważnego ubezpieczenia, wszelką odpowiedzialność finansową w kwestii wypłaty odszkodowań nawet dla dwóch czujących się pokrzywdzonymi stron, wypłacać będzie firma ubezpieczeniowa, z której usług przedsiębiorstwo przewozowe zdecydowało się skorzystać.

Możesz pracować spokojnie!

Praca w transporcie odbywa się o wiele spokojniej, jeśli masz pewność, że w razie nieoczekiwanego zdarzenia działającego na Twoją niekorzyść możesz się wybronić dzięki skutecznemu ubezpieczeniu firmy. Problemy na trasie mogą się piętrzyć. Sprawdzone ubezpieczenie ocp przewoźnika uratuje nas także w sytuacji, gdy np. w czasie dalekiej podróży zostaniemy okradzeni i zginie cenny towar przez nas przewożony. Innym razem może się okazać, że towar przez nas przewożony uległ zniszczeniom podczas transportu. Wykupione ubezpieczenie zwolni nas z brania odpowiedzialności za tego rodzaju wypadki. Każdy profesjonalny inwestor dobrze wie, że takie wypadki raz na jakiś czas po prostu się zdarzają, dlatego ubezpieczenie pod ręką niejednokrotnie potrafi uratować skórę wielu kierowcom dbających o szybkość usługi i działających pod presją czasu, niestety przy pewnych szkodach dla artykułów przewożonych.

Zobacz również:

Co się stanie, jeśli nie będziesz mieć ocp przewoźnika?

Może dojść do długo trwającej batalii sądowej o odszkodowanie. Sprawa często bywa okupiona nerwami i zdrowiem. Dochodzą jeszcze koszty sądowe, nierzadko w znacznym stopniu przewyższające kwotę ewentualnego odszkodowania. Dlatego już podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej w firmie przewozowej warto pytać o aktualne ocp przewoźnika https://www.wycena-oc.pl/ocp-przewoznika/ lub możliwość jego wyrobienia w formie polisy. Wartości tego ubezpieczenia mogą być bardzo różne. Oblicza się je, analizując roczne przychody firmy. Ogromny wpływ na wielkość polisy mieć będzie także typ towarów, jakie przewozimy. Znaczenie ma to, czy dany towar jest ryzykowny pod względem transportu i jaka istnieje konieczność zabezpieczenia wszystkiego. Inaczej przecież przewozi się materiały budowlane, a inaczej te wykonane ze znacznie delikatniejszych surowców, np. ze szkła.

Ocp przewoźnika plus dobra współpraca ze spedytorami

Dają szansę na to, aby praca za kółkiem stała się dla nas prawdziwą przyjemnością. Gdy będziemy już pewni, że firma wykupiła dla nas ważne ubezpieczenie ocp przewoźnika, możemy ruszać w drogę. Bardzo ważne jest też to, aby w samochodzie dostawczym funkcjonował sprawny system nawigacyjny oraz telefoniczny, dzięki czemu będziemy mogli pozostać w stałym kontakcie ze spedytorami firmy transportowej, kontrolującymi nasze położenie. Dzięki znajomości topografii oraz podstawowej wiedzy z zakresu logistyki, spedytorzy są w stanie nakierować nas na bezpieczne trasy, gdzie prawdopodobieństwo wypadków oraz nieprzyjemnych zdarzeń jest znacznie mniejsze. Wieloma drogami może się udać także znacznie szybciej dotrzeć do celu. Praca przewoźnika w uczciwej firmie transportowej, dbającej o komfort pracy zatrudnianej w niej osób, może przez wiele lat przynosić mnóstwo radości i satysfakcji.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/

Author: jsfedu