Zadbaj o siebie z zabiegami kosmetycznymi

Zadbaj o siebie z zabiegami kosmetycznymi – zabiegi kosmetyczne znane są od tysiącleci. Wykonywane już w starożytnym Egipcie, miały zapewnić młodość, świetlistą cerę i podkreślić atuty kobiet. Obecnie możemy je wykonywać zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i naszych domowych zaciszach. Czy osławiona kąpiel w mleku stosowana przez Kleopatrę jest na tyle skutecznym zabiegiem, że pozwoli utrzymać naszej skórze wieczną młodość jędrność miękkość i blask? A może warto zdecydować się na coś bardzo dziwnego, takiego jak wampirzy lifting, czyli ostrzykiwanie twarzy osoczem bogatopłytkowym? Jakie są najpopularniejsze z zabiegów wykonywane w gabinetach?

Kobiety i mężczyźni w gabinetach kosmetycznych mają do wyboru szeroki zakres wszelakiego rodzaju zabiegów kosmetycznych na całe ciało, jak również na twarz, dłonie i stopy. Tak, mężczyźni należą do grupy osób również korzystających z zabiegów w gabinetach kosmetycznych, a ich procent z roku na rok rośnie. Bez względu na płeć, wszystko jest wybierane w zależności od swoich potrzeb, a głównym celem jest utrzymanie skóry w dobrym zdrowiu. Każdy przecież chce aby wyglądać młodo, zdrowo i promiennie. Nie dajmy się jednak zwariować i popaść w błędne koło. Przecież co za dużo, to niezdrowo.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem kosmetycznym na twarz w gabinetach jest peeling kawitacyjny. Należy on do popularnych zabiegów oczyszczających, podobnie jak mikrodermabrazja. Działa on dużo delikatniej niż ten wcześniej wymieniony,  dlatego może być wykonywany na każdym rodzaju skóry. Celem peelingu kawitacyjnego jest usunięcie martwych nas komórek naskórka i które w nadmiarze zgromadzone są w skórze. Dodatkowo natleniamy skórę i usprawniamy przepływ limfy, dzięki czemu twarz nie wygląda na napuchniętą, skóra jest napięta i lśniąca.

Zadbaj o siebie z zabiegami kosmetycznymi
Zadbaj o siebie z zabiegami kosmetycznymi

Co to jest ta sławna mikrodermabrazja? Jest to mechaniczne usunięcie naskórka lub właściwej skóry twarzy, szyi albo dekoltu przy użyciu specjalnych kryształków lub głowic diamentowych, wykonywany w serii od czterech do 10 zabiegów. Jest to zabieg dosyć inwazyjny, jednak dzięki niemu skóra zostaje oczyszczona z wszelakiego rodzaju zaskórników, pory się spłycają, drobne zmarszczki znikają.  Czasem udaje się usunąć przebarwienia, jednak są typy skóry, na których zabieg nie jest zalecany.

Dłonie i Szyja oraz kąciki oczu to te części ciała, na których najbardziej widać wiek kobiety. Nic też dziwnego, że panie bardzo mocno o nie dbają. Poza nawilżaniem skóry dłoni i schludnym, zadbanym manicure najczęściej wykonywane zabiegi kosmetyczne rąk to tak zwane kąpiele parafinowe na dłonie, które nawilżają i łagodzą przesuszoną skórę.  Innym, bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym jest kojący peeling cukrowy, który nadaje gładkość skóry przez delikatne złuszczenie naskórka. Połączone substancje czynne są w stanie mocno zregenerować skórę dłoni która poddana kuracji staje się mocno nawilżona i wygładzona.

Zabiegi kosmetyczne wykonywane w gabinetach nie muszą kojarzyć się tylko i wyłącznie z relaksem. Mogą to być też zabiegi wyszczuplające, antycellulitowe a nawet depilacja laserowa. Wspominając o relaksie, pojawia się coraz więcej zwolenników i entuzjastów masaży, znany przecież od tysiącleci. W ofertach i większości SPA jak również i w coraz większej ilości salonów kosmetycznych można odnaleźć zarówno masaże relaksacyjne, ujędrniające skórę (takie jak masaż bańką chińską) jak i zwykły masaż lecznicy, który ma działalnie terapeutyczne na skórę.

Jakie są zabiegi kosmetyczne, które możemy wykonać w domowym zaciszu? Najprostsza to kąpiel w wannie z wodą ze specjalnymi solami. W domu można wykonywać też peelingi – najprostszy z nich to peeling kawowy, do wykonania którego potrzebujemy tylko i wyłącznie kawy sypanej.

Nie zapominajmy jednak że mimo zabiegów kosmetycznych wiele zależy od nas samych i od naszej diety. W końcu skóra jako największy organ naszego ciała jest w takiej kondycji w jakiej my pozwalamy jej być. Dobrze tutaj sprawdza się powiedzenie: „jesteś tym co jesz”. Przy dobrze zbilansowanej diecie oraz odpowiednim nawodnieniu organizmu nasza skóra może odwdzięczyć się dobrym napięciem tkanek oraz młodym, promiennym wyglądem. Nie zapominajmy, że to, co jemy buduje poszczególne warstwy skóry, a nasze zachowania oraz nawyki sprawiają, że powierzchowne warstwę naskórka złuszczają się szybciej bądź wolniej lub są narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Tak, mowa tutaj o nadmiernej opaleniźnie, która w czasie wakacji i tuż po wygląda pięknie, jednak po kilku latach takiego szorstkiego traktowania skóra staje się obwisła, brakuje jej jędrności, a naczynia się rozszerzają.

O ile w młodym wieku jesteśmy w stanie zareagować na zmiany i skorzystać z zabiegów kosmetycznych, aby poprawić kondycję skóry, tak po przekroczeniu pewnej granicy zmiany są już nieodwracalne. Nie jest zalecane stosowanie niektórych zabiegów dla osób dosyć młodych, w związku z faktem iż skóra osób młodych samo się naprawia, produkuje kolagen w odpowiedniej ilości, i dużo łatwiej jest jej wrócić do pierwotnego kształtu.

Author: jsfedu